دسته بندی: 

کیفیت تصاویر لحظه ­ای و آنی خود را بهتر کنید با کمک این مجموعه ویراستارهای تصاویر که برای تلفن­ و تبلت­های دارای سیستم عامل اندروید، طراحی شده ­اند.

اگر بیست سال پیش کسی می­گفت که ما بیشتر عکس­های خود را با تلفن همراهمان می­گیریم، قطعا دیگران به او می­خندیدند. اما امروزه به این حقیقت دست یافتیم که بسیاری از ما ویرایش و دستکاری تصاویر را با گوشی­های هوشمند خود انجام می­دهیم و حتی بسیار کار هیجان انگیزی است. این موضوع یک واقعیت روزمره می­باشد که تبلت­ها با برنامه­های کاربردی و صفحه نمایش­های بزرگ، قابلیت­های بیشتری را به ما وعده می­دهند.

     در این مقاله ما شش برنامه ویراستار تصاویر را که اکنون برای سیستم عامل اندروید موجود می­باشند، بررسی کرده­ایم. این برنامه­ها در Google Play Store به­صورت رایگان موجود می­باشد ولی بعضی از ملحقات این برنامه­ها هزینه­بر است. ما هر یک از این برنامه­ها را هم روی تبلت و هم روی تلفن امتحان کردیم و این کار را با استفاده از تبلت Tesco Hudl به عنوان یک پایه برای ارزیابی عملکرد این برنامه­ها، انجام دادیم. در کل یک برنامه با ویژگی­های مشخصی همراه شده، اما اگر اجرای افکتی ساده مدت کوتاهی هم طول بکشد، آن برنامه تقریبا بی­فایده است.

Pixlr Express

این برنامه که توسط شرکت بزرگ Autodesk ارائه شده، یک نمونه بارز از برنامه­های ویرایش تصاویر می­باشد که برای بهبود تصاویر و به منظور استفاده از آنها در رسانه­های اجتماعی طراحی شده است. میزان ابزارهایی که این برنامه ارائه می­دهد غیر معمول است و با قابلیت­هایی که این برنامه دارد برای نشان دادن چگونگی انجام ویرایش­ها، نمونه خوبی می­باشد.

     این برنامه بر روی تبلت به حالت افقی و روی تلفن به حالت عمودی اجرا می­شود، رابط نشان می­دهد که تصویر، بخش عمده­ای از پنجره را پر می­کند و هفت کلید را در پایین صفحه نشان می­دهد: Adjustment، Effect، Overlay، Borders، Type و Stickers. در تلفن باید تصویر را به سمت راست و چپ کلیک کنید و بکشید تا اندازه صفحه نمایش شود ولی روی تبلت، آنها کاملا اندازه صفحه نمایش می­باشند.

     در بررسی­ ما کلیدی به نام Easter وجود داشت که دربرگیرنده مجموعه­ای موقتی بود و ملحقاتی را برای ابزارهای Overlay، Border و Sticker ارائه می­کند و رقابتی بین این ملحقات و مجموعه اصلی برای ایجاد بهترین تصویر Easter وجود داشت. تجربه خوبی بود.

     کلید Adjustment، اولین کلیدی خواهد بود که زده می­شود، زمانی­که تصویر را باز می­کنید ابزارهای متنوعی برای تصحیح میزان نور، رنگ زمینه، رنگ تصویر و هم­چنین از بین بردن قرمزی چشم در تصویر ارائه می­شود. شما ابزار Heal را هم خواهید دید که مانند عملکردش در Adobe Photoshop از کلیک کردن روی پیکسل­های محیط پیرامون تصویر، برای ترمیم چیزهایی مانند لکه­های روی پوست استفاده می­کند. احتمالا باعث تعجب شما هم می­شود که این ابزار در آزمایشات ما بسیار خوب کار کرد و یقینا از ابزارهای موجود در برنامه­های دیگر که صرفا محیط تصویر را مات و محو می­کنند بهتر می­باشد.

     ابزار Effect به شما این اجازه را می­دهد که  طیف متنوعی از ترکیب رنگ­ها و سایه­ها را برای تصاویر به کار ببرید که پیشگام این­کار تصاویر موجود در اینستاگرام می­باشد (تصاویر موجود در آن مانند این است که در سال 1968 گرفته شده است). در اینجا ما با مشکلی کوچک مواجه شدیم، با زدن بر روی کلیدهای Effect به جز نوار بارگذاری برنامه، چیز دیگری ظاهر نشد و تصویر تغییر نکرد. کمی تحقیق نشان داد که Pixlr یک ویراستار cloud-based (مبتنی بر ابر) می­باشد (pixlr.com/express را ببینید) و  ابزارها براساس تقاضا و زمانی­که شما به آنها نیاز دارید دانلود می­شوند. با زدن هر Effect مجموعه­ای از افکتها دانلود می­شود و با کلیک کردن مجدد بر روی آن گزینه­های زیادی نمایان خواهد شد. هیچ اشتباهی در ارتباط با این عملکرد وجود ندارد اما اگر شما قصد دارید در جایی کار کنید که دسترسی به اینترنت ندارد، باید از قبل برنامه­ریزی کنید و هر چیزی را که برای کارتان نیاز دارید از پیش دانلود کنید.

     ابزار Overlay به شما این امکان را می­دهد تا Overlayهای متنوع و شفافی را روی تصویر اجراکنید که می­تواند هر کاری را روی تصویر انجام دهد مانند ایجاد کردن یک عکس کثیف که گویی از یک نگاتیو کثیف چاپ شده یا ایجاد کردن جلوه­های خیالی. این ابزار مفیدتر از آن چیزی است که به نظر می­رسد و در ایجاد تصاویر کاملا منحصربه­فرد شکست نخواهد خورد.

     همان­گونه که شما احتمالا انتظار خواهید داشت، ابزار Border انواع متفاوتی از افکت­ها را در حاشیه تصویر ایجاد می­کند و با کمک ابزار Type می­توانید روی تصویر، هر متنی را که خواستید بنویسید. ابزار Sticker به شما این اجازه را می­دهد تا بر روی تصویر خود، تصاویر آماده مانند کارتون یا متن­های آماده را اجرا کنید.

     ما بسیار تحت تاثیر برنامه Pixlr Express قرار گرفتیم نه فقط به­خاطر مجموعه ابزارهای مفیدش بلکه به دلیل اختیارات زیادی که کارکردن با آن برای ما دارد و با نهایت تعجب، ما نتوانستیم نسخه رایگان این برنامه را در جایی پیدا کنیم و این مساله کمی گیج­کننده به نظر می­رسد. هم­چنین عملکرد برنامه بسیار عالی بود و برای ویرایش عکس­های لحظه­ای به منظور آپلودکردن برای دوستداران facebook، هیچ چیزی بهتر از این برنامه نیست.

Image Editor

کمی شک وجود دارد که برنامه­هایی مانند اینستاگرام، برنامه­های ویرایش تصویر توسط موبایل را تغییر شکل دادند. و متاسفانه این­طور می­توان نتیجه گرفت که واقعا هر برنامه­ای که به بازار می­آید، نمونه­ای مشابه ولی به شکلی دیگر می­باشد. این برنامه که Image Editor نام دارد به نظر می­رسد در جهانی متولد شده که اینستاگرام وجود ندارد و به جای آن از ویراستارهای تصاویر ویندوز الهام گرفته است.

برای نمونه بر روی گزینه Effect در این برنامه کلیک کنید و سپس لیستی را خواهید دید که مشترکات بسیاری با Adobe Photoshop دارد. دیگر دوره تنظیماتی که باعث می­شود تا تصاویر شما کثیف یا قدیمی به نظر برسد گذشته، به جای آن شما با گزینه­هایی مانند solarize (استفاده از نور آفتاب) و sepia (رنگ قرمز قهوه­ای) آشنا می­شوید. شما هم­چنین می­توانید overlayهای مادی مانند چوب یا سنگ مرمر را به­کار ببرید.

این چنین افکت­هایی خارج از ویرایش تخصصی چندان استفاده نمی­شوند، ابزارهای دیگری هم در Image Editor موجود می­باشند که در بعضی ویژگی­ها با همتاهایشان در ویندوز سهیمند. ابزار منتخب شما تنها به شما اجازه می­دهد تا مجموعه­هایی به­صورت مستطیل داشته باشید. اکنون تازه اول کار هستیم و اگر به ابزارهای دیگری که از برنامه­های ویندوز الهام گرفته شدند -مانند لایه­ها- توجه کنیم برایمان مفید خواهد بود. لایه­ها با در نظر گرفتن ظرفیتشان می­توانند به­صورت جداگانه تنظیم شوند. حتی لایه­ای وجود دارد که امکاناتش را در اجزای لایه­ای که قابل پاک شدن می­باشد، پنهان می­کند. در این لایه ابزار قلم و ابزار تایپ هم موجود می­باشد. متاسفانه ابزارهایی که برای تنظیم میزان نور، رنگ زمینه و تراکم رنگ­ها در این برنامه استفاده می­شود، بسیار ساده می­باشد و در این برنامه ابزارهای levels و curves وجود ندارد.

     برنامه Image Editor دارای مشکلات زیادی می­باشد. سرعت این برنامه کند است. شما به درجه پیشرفت کار این برنامه، زمانی که با آن کار کنید عادت خواهید کرد، برای نمونه زمانی که افکتی ساده را اجرا می­کنید یا کاری ساده مانند تنظیم نور صفحه را انجام می­دهید. در این برنامه موردی موجود نبوده که به سادگی بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. حتی در بیشتر موارد برای شاید 10 یا 20 ثانیه عملکرد قبلی ناپدید نمی­شود.

     در این موقعیت ما ویرایش تصاویر روی کامپیوترهایمان را در دهه 90 به­خاطر می­آوریم، با PCهای آن زمان که بسیار ابتدایی­تر از تبلت و تلفنی که امروزه رواج دارد، قرار داشت. حتی آنها در آن دوره از این­چنین تاخیرهایی اجتناب می­کردند. بنابراین در زمان حاضر درک هر بهانه­ای برای این تاخیرها برای ما سخت می­باشد.

اگر شما کسی هستید که به برنامه­های ویندوز علاقمندید، یک­بار کار کردن با برنامه Image Editor ارزش دارد. این برنامه رایگان است، بنابراین هیچ بهانه­ای برای کارنکردن با آن ندارید. ظاهرا اکنون روی این برنامه کارهایی برای اضافه کردن قابلیت­های جدیدی که همیشه ظاهر می­شوند، در حال انجام می­باشد. بنابراین احتمالا کار شما زودتر هم انجام خواهد شد.

Photo Editor

Photo Editor برنامه دیگری از ایده قبل از اینستاگرام می­باشد، این برنامه مجموعه­ای از ابزارهای ویرایشی ساده را دربرمی­گیرد که مشابه همان­هایی می­باشد که شما در برنامه­های ویراستار تصاویر ویندوز پیدا می­کنید. ابزارهای این برنامه برای تنظیم و اصلاح تصاویر مناسب می­باشند. این برنامه، تنها برنامه­ای می­باشد که شما برای اصلاح تصاویر مهم به آن نیاز خواهید داشت.

اگرچه که Photo Editor یک برنامه کاملا مفید می­باشد، ولی برای تبلت و تلفن خوب به نظر نمی­رسد. کلیدهای متنی درشت در این برنامه شبیه مدل­های جنگی تخیلی در دهه 70 به نظر می­رسد که نشان می­دهد که چگونه یک رابط لمسی باید عمل کند. در تبلت، این کلیدها در سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد و در تلفن آنها در پایین صفحه قرار دارند. این مساله ناراحت­کننده می­باشد، اگر بدانیم که نسخه رایگان این برنامه اغلب تبلیغ­هایی را روی صفحه نمایش نشان می­دهد که آنها بخش قابل توجهی از فضای صفحه تلفن را می­گیرد، گرچه که این تبلیغ­ها را می­توان با خرید درون برنامه­ای به مبلغ 1.89£، پاک کرد.

عکاس­ها با دیدن ابزار curves در این برنامه که با نمایش هیستوگرام تکمیل شده، خوشحال خواهند شد. در حقیقت ویژگی­های بیشتری هم موجود می­باشد مانند فیلتر unsharp mask که هم­چون Adobe Photoshop کنترل مشابهی را برای واضح­سازی تصاویر ارائه می­دهد. بسیاری از فیلترهایی که شما روی منوی Photoshop Effects مشاهده می­کنید، در این برنامه هم موجود می­باشد، از فیلتر pixelate (کم و زیاد کردن پیکسل­های یک تصویر) گرفته تا فیلتر oil painting (رنگ روغن). ویژگی کاهش نویز تصاویر، باعث می­شود آن دسته از افرادی که علاقمند به عکاسی با نور کم می­باشند ولی دوربین آنها سنسور لازم را برای انجام موفقیت­آمیز این­کار را ندارد، به آن بسیار دقت کنند.

در این برنامه حتی ابزاری مشابه با بسیاری از برنامه­های ویندوز با روشی تقریبا یکسان موجود می­باشد، تنها کافیست نقطه­ی مبنا را مشخص کنید و سپس کلیک­کنید یا آن را به سمتی که می­خواهید بکشید تا لک­های موجود در تصویر را کپی یا محو کند. اندازه قلم و توانایی آن، می­تواند برای انجام افکت­های ماهرانه تنظیم شود.

Photo Editor کاری بیش از ویرایش تصاویر انجام می­دهد، ما به­ویژه در این برنامه گزینه info را بسیار دوست داشتیم که به ما لیستی از اطلاعات مشروح را درباره تصویر می­دهد مانند فایل Exif. این اطلاعات را می­توان برای انتقال دادن به برنامه دیگر کپی کرد. پردازش دسته­ای (Batch processing) هم­ ممکن می­باشد، گرچه که انتظار نمی­رود کشیدن و رهاکردن آسان باشد. اینجا ناحیه­ای می­باشد که شما خواهید توانست تا اطلاعاتی را که می­خواهید در آن جستجو کنید.

در طرف دیگر انتقاداتی درباره رابط کاربر وجود دارد. ریزه­کاری­ها و مزایایی درباره Photo Editor وجود دارد که برای ما جذاب می­باشد. در این برنامه گرفتن نتیجه­های سریع، سخت نیست، تنها کاری که شما باید انجام دهید، اجرا کردن تنظیمات ساده روی تصاویر می­باشد و این­کار دربرگیرنده اصلاحات تصویری پیشرفته می­باشد که همین اصلاحات باعث محدود شدن برنامه­های ویندوز شده است.

Photo Editor By Aviary

اکنون زمان آن رسیده که به طریقی که اینستاگرام کار می­کند برگردیم، با استفاده از برنامه Photo Editor توسط Aviary که لیست بلندی از effect، frame و stickerها را ارائه می­دهد که می­توانند با یک کلیک بر روی تصاویر اجرا شوند. متاسفانه اینجا شما به­سرعت تحریک و مشتاق می­شوید تا لوازم جانبی خود را بفروشید، زیرا حتی مجموعه frameها و stickerها به­طور انفرادی در Play Store قابل دانلود می­باشد. آنها رایگان می­باشند اما ممکن است خسته­کننده به نظر آید و شما احساس بدی پیدا می­کنید زیرا همواره آموخته­اید که برنامه­ها را خریداری کنید.

     خوشبختانه Photo Editor توسط ابزارهای اصلی­اش که رایگان و بی­شمار می­باشند بهبود پیدا کرده است. این برنامه در تبلت به حالت افقی و در تلفن به حالت عمودی اجرا می­شود و در هر دوی آنها یک نوار ابزار در پایین صفحه نمایش قرار دارد. با کلیک­کردن و کشیدن این نوار ابزار، ابزارهای بیشتری نمایان می­شود. هم­چنین ابزارهای معمولی نیز برای اصلاح میزان نور، رنگ زمینه و تراکم رنگها موجود می­باشد. ابزارهای دیگری را در این برنامه خواهید یافت که به شما امکان تنظیم وضوح تصویر و گرمی موجود در تصویر را می­دهد. در بیشتر مواقع با انتخاب­کردن این موارد یک slider نمایان می­شود که شما می­توانید آن را برای تنظیم درجه افکت بکشید و رها کنید.  

     تعداد کمی از ابزارها به آسانی استفاده شدند. اولین ابزار Focus بود که به شما این اجازه را می­دهد تا روی ناحیه­ای که می­خواهید زوم کنید، ضربه بزنید. با این­کار محیط اطراف ناحیه زوم شده مات می­شود. با کشیدن صفحه نمایش و لمس کردن آن با انگشت، ناحیه زوم شده بزرگ می­شود، اگرچه که به نظر نمی­آمد میزان مات­شدگی تصویر تنظیم باشد و تنظیمات پیشفرض هم با بی­مهارتی انجام گرفته بود. این ابزار به شما امکان اجرای افکت­های مات­شدن را به­آسانی می­دهد و با اجرای این افکت به نظر می­رسد تمام تصویر از مدل­های مینیاتوری ساخته شده است.

ما ابزار Splash را هم دوست داشتیم که کل تصویر را سیاه و سفید می­کند و سپس به شما اجازه می­دهد با انگشت خود هر بخش از تصویر را که خواستید، رنگی کنید. قدمت این­کار به دهه 1980 برمی­گردد برای نمونه، در بسیاری از پوسترهای آن زمان تاکسی­های نیویورک در پشت صحنه­ای بارانی و سیاه و سفید، رنگی نشان داده می­شد. گرچه این تکنیک اکنون عمومی و تکراری به نظر می­رسد ولی هنوز هم بسیار جالب می­باشد.

در این برنامه ابزار محوکردن لکه­ها (Blemish) هم وجود دارد. گرچه که این ابزار از تکنیک مات کردن بیش از هر چیز پیچیده دیگری استفاده می­کند مانند کپی­کردن پیکسل­های سالم از محیط پیرامون تصویر. در ضمن ابزارسفیدکردن (Whiten) هم می­تواند برای سفیدکردن دندان­های زرد درتصاویر به­صورت اتوماتیک استفاده شود. در این برنامه شاهد ابزارهای قلم­مو و نوشتن هم می­شوید و اگر علاقمند هستید که روی عکس­ها خلاق باشید، می­توانید از آنها استفاده کنید.

نظرها  نسبت به برنامه Photo Editor هم مثبت و هم منفی است. اما قابلیت استفاده آسان و مجموعه ابزارهای اصلی و رایگان آن، باعث شده که بسیاری از کاربران این برنامه را دوست داشته باشند. این برنامه به­عنوان یک برنامه ساده و توانا در اصلاح تصاویر برای استفاده در رسانه­های اجتماعی، قدرتمند و بسیار سریع می­باشد.

توجه داشته­ باشید که این برنامه توسط تولیدکنندگان دیگر و به شکلی دیگر هم موجود می­باشد، که به نظر می­رسد مجموعه effect، frame و stickerهای متفاوتی را دربرمی­گیرد.

Smart Image Editor

برای یک برنامه اندروید کمی غیر معمول است ولی Smart Image Editor به نظر می­آید برای تبلت­ها ایده­ای خلاقانه باشد. در حقیقت این برنامه کاربران تلفن را مجبور می­کند که وسیله خود را به حالت عمودی نگه دارند. این­کار به این علت می­باشد که در این برنامه رابط کاربر دربرگیرنده دو ردیف عمودی از آیکون­هاست که سمت راست و چپ تصویر را پوشانده­اند. با کلیک­کردن و کشیدن نوار ابزار به سمت بالا و پایین، گزینه­های بیشتری نشان داده می­شود.

     مجموعه کاملی از حالت­های overlay همانند اینستاگرام، در ابزارها موجود می­باشد که به تصاویر ظاهری تیره و کثیف یا قدیمی می­دهد، اما احتمالا این موضوع برای شما جالب می­باشد که لیست Effectها بسیار شبیه یک برنامه ویندوز می­باشد که گزینه­هایی مانند تغییررنگ یا برجسته­کردن (emboss) را ارائه می­دهد.

     این مجموعه ابزارها، ابزارهای ضروری را دربرمی­گیرد نه بیشتر و ابزار خلاقانه یا جدیدی در آن نمی­باشد. برای مثال روی آیکون Adjustment کلیک کنید و همه چیزی که شما در این آیکون خواهید دید، گزینه­هایی می­باشد که برای تنظیم میزان نور، رنگ زمینه، تراکم رنگ­ها، اضافه­کردن رنگی خاص و وضوح تصویر به­کارمی­رود. البته در این برنامه ابزارهای جالبی هم دیده­ می­شود که به­ندرت در برنامه­های دیگر پیدا می­شود مانند اضافه­کردن نشانه­ها یا حروف روی تصاویر، اگرچه که ما نتوانستیم این­کار را انجام دهیم. هم­چنین گزینه­ای موجود می­باشد که برای تنظیم میزان محو شدن تمام تصویر به­کارمی­رود. گرچه که ما نسبت به سودمندی این ابزار تردید داریم. درحقیقت تنها زمانی­که ما می­توانیم سودمندی آن را ببینیم زمانی ­است که شما بخواهید از تصویرتان در نشر رومیزی (desktop publishing) استفاده کنید، که در این مورد هم نباید از تنظیمات ساده تصویر مانند این ابزار، استفاده کنید.

     هنگامی­که در حال استفاده از ابزاری هستید، در بالای صفحه نمایش شما آگهی تبلیغاتی ظاهر می­شود، مجبورکردن کاربران به استفاده از تلفن خود در حالت عمودی این مزیت را دارد که در حالت عمودی تبلیغات فضای زیادی از صفحه نمایش را اشغال نمی­کند. در هر صورت زمانی­که ما مشغول کاریم، ظاهرشدن تبلیغات روی صفحه نمایش برای ما ایجاد مزاحمت می­کند. ولی ما این واقعیت را پذیرفتیم که تبلیغات یک روش مالی و پربازده برای نرم­افزارهای رایگان می­باشد ولی ما در جستجوی تغییر وضعیت این فرآیند می­باشیم، زیرا تبلیغات در جایی که واقعا نیازی به آنها نداریم، مانند زمانی­که تصاویر را انتخاب می­کنیم یا زمانی­که برنامه را باز می­کنیم، وجود دارند ولی روی رابط اصلی ظاهر نمی­شوند.

     برای ما مشکل است که برنامه Smart Image Editor را پیشنهاد کنیم، برنامه­های دیگری که در اینجا بررسی کردیم، نسبت به این برنامه در مرتبه بالاتری قرار دارند زیرا قابلیت­های بیشتر، رابط بهتر و تبلیغات مزاحم کمتری را ارائه می­کنند و این برنامه هم­چنین، در زمان اجرای ویرایش­ها و افکت­ها، کمی کند می­باشد. البته چند ثانیه تاخیر غیرمعمول نیست.

Photo Editor For Android

تولیدکنندگان برنامه­های اندروید دیگر آن وسواسی را که درباره خلاقیت و زیرکی سیستم عامل iOS خود داشتند را ندارند و این مساله در نام برنامه­هایشان نمایان است. Play Store برنامه­های زیادی را نشان می­دهد که Photo Editor نامیده می­شوند و همه آنها از تولیدکنندگان متفاوت می­باشند. بیشتر این برنامه­ها از نقاطی از جهان می­آیند که در آنجا زبان انگلیسی، زبان دوم می­باشد.Photo Editor For Android  به کاربران وعده می­دهد که افکت طراحی با مداد (sketch) و افکت محوکردن (blurring) را هم ارائه می­دهد، ما در این مقاله تلاش می­کنیم که برنامه­ها را به دلایل بی­اهمیت، از لیست برنامه­های مفید حذف نکنیم.

     به هرحال ویژگی­ها بهتر نشدند. این برنامه روی تبلت به حالت عمودی کار می­کند و احتمالا به­این دلیل می­باشد که این برنامه برای استفاده روی تلفن طراحی شده، گرچه که احساس نمی­شود که این برنامه برای استفاده روی صفحه نمایش­های بزرگتر تبلت، انتخاب شود. به­هرحال برنامه­های دیگری روی فضای تلفن مجاز می­باشند و با برنامه­های ویرایش تصاویر -با در نظرگرفتن این موضوع که بیشتر تصاویر خودشان به­صورت افقی هستند- به نظر می­رسد که در تبلت بهترین استفاده از فضای صفحه نمایش نمی­شود.

     رابط، یک تبلیغ همواره نمایان دارد که روی تلفن یا تبلت آزمایشی ما، با نوار ابزاری که در پایین صفحه می­آید تطابق دارد. این تبلیغ­ها باعث می­شود که احتمال کلیک اشتباه بیشتر شود و ما تصور می­کنیم که تولیدکنندگان برنامه کاملا از این مساله آگاهند. کلیک­کردن روی تبلیغ­ها باعث افزایش درآمد آنها می­شود.

     متاسفانه مجموعه ابزارها باعث ارتقای برنامه نمی­شوند. به شما ترکیبی از فیلترها ( رنگ سپیا، طراحی با مداد، برجسته­سازی، رنگ­روغن و غیره) و همین­طور ابزارهای ساده برای اصلاح تصاویر، ارائه می­شود. بعضی از این ابزارها به محض کلیک­کردن اجرا می­شوند، بعضی دیگر اسلایدر باز می­کنند. هیچ پیش­نمایش زنده­ای از اجرای افکت وجود ندارد، برای مثال زمانی­که شما میزان نور را اصلاح می­کنید، باید خودتان حدس بزنید که تا چه اندازه باید آن­را تنظیم کنید. بدتر از همه کلید Undo می­باشد، زیرا با کلیک کردن روی آن هیچ اتفاقی نمی­افتد. به بیان دیگر، اگر شما افکتی را اجرا کردید و از آن راضی نبودید تنها راه، بستن تصویر بدون ذخیره­کردن و باز کردن دوباره آن می­باشد. حداقل با کلیک­کردن روی کلید save نسخه جدید تصویر با تمام جزئیات انجام شده، جایگزین نسخه اصلی نمی­شود.

     مجموعه ابزارهای این برنامه کمی عجیب به­نظر می­آید. برای مثال ابزار blur را دارد ولی ابزار sharpen موجود نیست. ابزار blur تمام تصویر را، بدون هیچ کنترلی بر میزان مات­شدگی مات می­کند. بنابراین درک این مساله که چگونه شما می­خواهید این­کار را انجام دهید، مشکل می­باشد. ابزاری در این برنامه موجود است که به شما اجازه می­دهد تا روی تصویر با همان روش­های ابتدایی نقاشی کنید (مانند برنامه Microsoft Paint) و در اینجا کلید Undo کار می­کند. زمانی­که ما به منوی ابزارهای استاندارد ویرایش برگشتیم، متوجه شدیم که تصویر از منوی view ناپدید شده ولی با اجرای یک افکت دوباره ظاهر می­شود.

     این برنامه حالت­های عجیب دیگری هم دارد. تنها یک فیلتر می­تواند اجراشود. اجراکردن دیگر ابزارهای غیرفعال­کننده هم ممکن است. برای مثال شما می­توانید افکت رنگ­روغن یا افکت گردکردن گوشه­های تصویر را اجرا کنید ولی نمی­توانید این دو افکت را با هم داشته باشید. به نظر عجیب می­رسد ولی شما می­توانید این­کار را به­این صورت انجام دهید که بعد از اجرا کردن یک افکت، تصویر را ذخیره کنید سپس مجددا آن را باز کنید و افکت دیگر را اجرا کنید. ولی چرا باید به خودمان زحمت این­کار را بدهیم؟

     Photo Editor For Android برنامه­ای می­باشد که زمانی­که شما به هدف خود در Google Play Store می­رسید، از آن الهام می­گیرید. این برنامه کاملا با برنامه­هایی مانند Pixlr Express متفاوت می­باشد. مانند بسیاری از برنامه­های اندروید، این برنامه هم به­نظر می­رسد که تنها کمی بیشتر از یک تلاش خودخواهانه برای پول درآوردن است. اگر تاکنون شما نیاز داشتید تا تفاوت بین رویکرد iOS و رویکرد  Google  را نسبت به برنامه­ها توضیح دهید، این برنامه می­تواند نمونه کاملی برای نشان­دادن این تفاوت باشد.   

افزودن دیدگاه جدید