دسته بندی: 

فیس‌بوک تغییر دیگری اِعمال نموده که برندها دوست ندارند... اما این تغییر چگونه بر کاربران عادی تاثیر می‌گذارد؟ Sarah Dobbs این موضوع را بررسی می‌کند

کافی است به گذشته برگردید تا مشاهده کنید فیس‌بوک چیزی را تغییر داده و گروه مشخصی از آدم‌ها را نگران کرده است. به نظر می‌رسد همیشه دلیلی برای نگران شدن درباره‌ی تغییرات این سایت وجود دارد، چه به این علت که به عنوان مثال تغییر ایجاد شده برروی تنظیمات حریم خصوصی شما برای حصول اطمینان از این که به طور ناگهانی در معرض دید همه‌گان قرار نگیرید باشد یا به علت این که هدف آن‌ها فقط این باشد که شما را وادار کنند پُست‌های دوستان‌تان را به جای این که براساس تاریخ ببینید به شکل اتفاقی مشاهده کنید صورت گرفته باشد. بنابراین اگر بشنوید چیز دیگری تغییر پیدا کرده متعجب نخواهید شد و مردم دوباره درباره‌ی روش‌هایی که از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند نگران می‌شوند. این بار، دوستان و اعضای خانواده‌ی شما نیستند که از این تغییر تاثیر می‌گیرند. بله، این بار ممکن است دوستان و اعضای خانواده‌ی شما که از فیس‌بوک برای مدیریت صفحه‌ی یک برند خاص بهره می‌گیرند یا برای آن کار می‌کنند تحت تاثیر واقع شوند. جدیدترین تغییری که برروی الگوریتم News Feed انجام گرفته بر برندها- و به شکلی بسیار جدی‌تر ناشران و خروجی‌های خبری که به شکلی روزافزون به این سایت متکی هستند- تاثیر می‌گذارد. اگر مدیران رسانه‌ی اجتماعی را بشناسید آن‌ها ممکن است حالا برای مشاهده‌ی کارهایی که انجام می‌دهید با فشار و استرس روبرو شوند. بدین ترتیب چه چیزی تغییر یافته است؟ و این تغییر چگونه بر شما و بازدید روزانه‌تان از فیس‌بوک تاثیر می‌گذارد؟ بیایید با هم این موضوع را بررسی کنیم.

یک News Feed بهتر؟

به نظر می‌رسد فیس‌بوک برای پیاده‌سازی این تغییر جدید خیلی خوشحال است. البته، Adam Mosseri معاون مدیر عامل این کمپانی در بخش مدیریت محصول در پایان ماه ژوئن مطلبی رسانه‌ای درباره‌ی این تغییر نوشته بود. عنوان این مطلب یعنی "ایجاد یک News Feed بهتر برای شما" کم‌تر جنبه‌ی عذرخواهانه دارد (شما می‌توانید این مطلب را در tinyurl.com/jz2gfiq مطالعه کنید) و خلاصه‌اش این است که اگرچه هدف این تغییر این نبوده که داستان‌هایی که مردم می‌خواهند و نمی‌خواهند ببینید تحمیل کند فیس‌بوک مجبور بوده درباره‌ی انواع محتوایی که با اولویت اول برروی News Feed کاربران نمایش داده می‌شود تصمیماتی اتخاذ نماید. او توضیح می‌دهد نتیجه‌ی این واقعیت این است که بعد از فکر کردن به این موضوع مهندسان این شرکت نتیجه گرفتند مردم عموما می‌خواهند در وهله‌ی اول پُست‌ها و عکس‌های دوستان و اعضای خانواده‌شان را ببینند. این بسیار بدیهی به نظر می‌رسد. با این وجود دلیل اصلی استفاده‌ی بسیاری از ما از فیس‌بوک در وهله‌ی اول این است که ارتباط‌مان را با افرادی که هر روز نمی‌بینیم حفظ کنیم. فیس‌بوک به ما اجازه می‌دهد عکس‌ها‌ی‌مان را به اشتراک بگذاریم و سوال بپرسیم و درباره‌ی رویدادهای زندگی‌مان با دیگران حرف بزنیم یا حتی چیزهای احمقانه‌ای که خوانده‌ایم با آن‌ها به اشتراک بگذاریم. اگر این‌ها-به اشتراک‌گذاری پُست‌ها و چک کردن چیزهایی که دوستان‌مان به اشتراک گذاشته‌اند- تمام دلیل ما برای لاگ‌این باشد، خوب، این‌ها چیزهایی هستند که از همین حالا می‌توانیم در ارجحیت اول قرار دهیم. در سطح، قرار است این بدان معنا باشد که وقتی آخرین پُست‌ها را مرور می‌کنید به احتمال بسیار زیاد چیزهایی را از کسانی که می‌شناسید ببینید. اگرچه در این‌جا یک "اما" به میان می‌آید. همیشه یک "اما" وجود دارد، این‌طور نیست؟

بهتر براساس استاندارد چه کسی؟

در این‌جا به آن "اما" اشاره می‌کنیم: طی یک دهه‌ای که فیس‌بوک در دسترس عموم قرار داشته، از یک شبکه‌ی کوچک که هر کسی فرد دیگری را می‌شناسد به یک امپراطوری رسانه‌ای برای نشر افکار تبدیل شده است. برای بسیاری از مردم، این اولین وب سایتی است که وقتی بیدار می‌شوند به آن سر می‌زنند و قبل از این که به تخت‌خواب بروند آخرین وب سایتی است که چک می‌کنند و در این بین، شما احتمالا برای بخش اعظم روزتان برگه‌ی آن را برروی مرورگر باز نگه می‌دارید یا در غیر این صورت از اپلیکیشن آن برروی تلفن خود استفاده می‌کنید تا بتوانید هر زمان که حس و حال داشتید آن را چک کنید. این تاثیر بسیار عظیمی دارد و در عین حال پلتفرمی است که تقریبا هر برندی در جهان از آن برای ارتباط با مشتریانش استفاده می‌کند. تحقیقات و بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که حدود 62 درصد از افراد بالغ در ایالات متحده می‌گویند رسانه‌ی اجتماعی (که اساسا فیس‌بوک و توئیتر است) منبع اصلی آن‌ها برای کسب اخبار است. به یکی از وقایعی که اخیرا رخ داده فکر کنید تا متوجه شوید آن را اول برروی فیس‌بوک یا توئیتر خوانده‌اید. ما از این سایت‌ها فقط برای صحبت کردن درباره‌ی فرزندان، حیوانات خانگی و مدل موی سرمان استفاده نمی‌کنیم ما از آن‌ها برای به اشتراک‌گذاری اخبار و بحث درباره‌ی مهم‌ترین چیزهایی که در جهان رخ می‌دهد بهره می‌گیریم. برای این که مطلع بمانید، ممکن است BBC Breaking News برروی Twitter را دنبال کنید و یا صفحه‌ی روزنامه‌ی مورد علاقه‌تان را لایک کنید و انتظار دارید وقتی چیزی هست که نیاز به دانستن آن دارید پُست‌های آن‌ها در News Feed شما ظاهر شود. هرچند که فیس‌بوک به تازگی تصمیم گرفته این نوع اتفاقات از ارجحیت پائینی برخوردار هستند و مردم دیگر واقعا به آن علاقه‌ای ندارند.

بیش‌تر به من بگو

نکته در این‌جا است که موضوع این نیست که فیس‌بوک کاربرانش را درک نمی‌کند. موضوع این نیست که هیچ‌کس در فیس‌بوک نمی‌‌داند برای برندها چقدر مهم است پُست‌های‌شان دُرُست در معرض دید طرف‌داران‌شان قرار گیرد، موضوع این نیست که فیس‌بوک نمی‌داند چه تعداد از ما انتظار داریم آپ‌دیت‌های موزیسین‌هایی که دوست‌شان داریم یا فروشگاه‌هایی که در News Feeds دنبال‌شان می‌کنیم ببینیم. این تصمیم واقعا درباره‌ی این نیست که به ما اطمینان دهد جدیدترین عکس گربه‌ی عمه یا خاله‌مان را می‌بینیم و از زمان پخش اپیزود جدید Doctor Who آگاه شویم. این درباره‌ی چیزی است که هر آپ‌دیت جدید فیس‌بوک به آن مربوط می‌شود: پول. این تغییر در الگوریتم بدین معنا است که هر کسی که یک صفحه‌ی فیس‌بوکی را مدیریت می‌کند شاهد کاهش دسترسی کاربران به پُست‌های آن خواهد بود. این مشکلی است که بسیاری از مدیران شبکه‌های اجتماعی از قبل متوجه آن شده‌اند. SocialFlow، کمپانی بهینه‌سازی شبکه‌ی اجتماعی گزارش داده بود که بسیاری از کمپانی‌هایی که برروی فیس‌بوک فعالیت می‌کنند یک اُفت 42 درصدی را در اوایل ماه ژوئن گزارش داده بودند و نکته‌ی عجیب این است که موضوع از حالا به بعد بدتر خواهد شد.

بنابراین برندها چه کاری می‌توانند در این خصوص انجام دهند؟ وقتی تغییر در الگوریتم اعلام شد فیس‌بوک به برندها اطمینان داد که اگر محتوای آن‌ها به شکلی گسترده توسط مشتریان و هوادارن به اشتراک گذاشته شود در نتیجه آن‌ها شاهد اُفتی قابل توجه خواهند شد- کل موضوع این است که الگوریتم قرار است محتوایی که دوستان و اعضای خانواده‌ی شما پُست می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند برجسته نماید و اگر این موضوع شامل پُست‌های به اشتراک‌گذاشته از Pages باشد درنتیجه شما هنوز هم آن‌ها را مشاهده می‌کنید و همه چیز خوب پیش می‌رود. البته تعداد کم‌تری آن پُست‌ها را در وهله‌ی اول خواهند دید بنابراین آن‌ها کم‌تر چنین پُست‌هایی را به اشتراک خواهند گذاشت. بنابراین در عوض، برندها مجبور خواهند شد برای نمایش محتوای‌شان به افراد بیش‌تر به فیس‌بوک پول پرداخت کنند. مبلغ دقیق این پول به تعداد افرادی که از قبل محتوای یک صفحه را دنبال می‌کرده‌اند بستگی دارد اما برندها می‌توانند با پرداخت چند هزار دلار بیش‌تر محتوای خود را در معرض دسترس کاربران بیش‌تری قرار دهند. سپس آن پُست‌های "تقویت‌شده" به شکل محتوای تبلیغاتی برروی News Feed کاربران به نمایش درمی‌آید. به عنوان روشی جایگزین، برندها می‌توانند تبلیغات فیس‌بوکی را بخرند که در این‌جا هم بسته به تعداد افراد مورد نظرشان قیمت آن تفاوت می‌کند. در هر دو صورت این تغییر جدید در الگوریتم بدین معنا است که اگر برندها بخواهند مثل گذشته در معرض دسترسی کاربران بیش‌تری قرار گیرند باید برای بهره‌برداری از این مزیت سر کیسه را شُل کنند و آن‌ها باید این کار را برای هر پُست واحدی که می‌خواهند در دسترس کاربران بیش‌تری قرار گیرد انجام دهند. ناگهان استفاده از فیس‌بوک برای ارتقای فعالیت‌های تجاری- چه یک برند غول‌آسا مثل tesco یا رستوران خانوادگی محلی در انتهای خیابانی که در آن زندگی می‌کنید باشد- دشوارتر و بسیار پُرهزینه می‌شود. خصوصا زمانی که این مسئله را درکنار تقاضای بیش‌تر برای تبلیغات و آگهی‌ها و پُست‌های تبلیغاتی قرار دهید، فیس‌بوک بدون شک امیدوار است بتواند توانایی‌اش برای دریافت پول را در آینده افزایش دهد.

شناختن شما

البته موضوع به این سادگی هم نیست. نکته‌ی دیگری که فیس‌بوک با این تغییر جدید در الگوریتم توسعه می‌دهد این است که News Feed قابل سفارشی شدن است بدین معنا که کاربران می‌توانند درباره‌ی نوع محتوایی که می‌خواهند ببینید تصمیم‌گیری کنند و این الگوریتم با مانیتور کردن رفتار آن‌ها برروی این سایت یاد می‌‌گیرد فیدهای بهینه‌ شده‌تر را برای آنان نمایش دهد. اگر به فیس‌بوک اعتماد دارید تا از بهترین علائق شما آگاهی پیدا کند این ممکن است نکته‌ای عالی باشد. تغییرات فیس‌بوک طی سال گذشته به شما اجازه می‌دهد علاقه‌مندی‌ها و ارجحیت‌های گوناگونی درباره‌ی مردم، صفحه‌ها و تبلیغاتی که برروی این سایت مشاهده می‌کنید ست نمائید و در عین حال از الگوریتم‌های آن برای تحلیل چیزهایی نظیر انواع محتوایی که به طور منظم Like می‌کنید استفاده نمائید تا بتوانید به فیس‌بوک یاد بدهید چیزهایی که دوست دارید مشاهده کنید به شما نمایش دهد. به عنوان مثال اگر دوست دارید پُست‌هایی از یک صفحه‌ی خاص را ببینید می‌توانید به آن صفحه رفته و برروی دکمه‌ی Like هاور کنید. در آن‌جا شما قادر می‌شوید گزینه‌هایی ببینید که شامل دیدن پُست‌ها در وهله‌ی اول، نادیده گرفتن آن‌ها به طور کامل یا انتخاب پیش‌فرض خود فیس‌بوک می‌شود. اگر پُست‌های زیادی می‌بینید که نمی‌خواهید ببینید، می‌توانید آن‌ها را با کلیک برروی پیکانی که در گوشه سمت راست بالای یک پُست قرار دارد و با انتخاب پنهان کردن آن پُست ( که در این فرآیند می‌توانید به فیس‌بوک بگوئید می‌خواهید پُست‌های مشابه کم‌تری مثل این را مشاهده کنید)، یا unfollow کردن فرد یا صفحه‌ای که آن را پست کرده است (و بدین معنا است که شما پُست‌های آن‌ها را دیگر نمی‌بینید اما هنوز هم با فرد / صفحه‌ی مورد نظر دوست هستید و آن صفحه را کماکان به شکل Like شده حفظ می‌کنید) آن‌ها را از News Feed خود پنهان نمائید. انجام همه‌ی این کارها حسی از مدیریت تمام و کمال بر چیزهایی که برروی فیس‌بوک مشاهده می‌کنید به شما می‌بخشد اما در عین حال کار دیگری هم انجام می‌دهد: به فیس‌بوک می‌گوید چه چیزی را دوست دارید، چگونه از این سرویس استفاده می‌کنید و دوست دارید به چه پُست‌هایی بیش‌تر پاسخ دهید. این نوع ردیابی رفتاری ممکن است بی‌ضرر به نظر برسد اما در انتها، به فیس‌بوک کمک می‌کند چیزهایی که تاثیر بیش‌تری بر شما دارند برروی News Feed تبلیغ کند. می‌بینید، همه‌ی این‌ها واقعا به پول برمی‌گردد.

خوب پس من چه چیزهایی خواهم دید؟

ممکن است این‌ها تاثیر زیادی بر شما نداشته باشد و بسیاری از ما به استفاده از فیس‌بوک به طور منظم ادامه می‌دهیم زیرا در این لحظه، سودمندی آن بر آزار احتمالی‌اش می‌چربد. ما نمی‌توانیم هیچ کاری درباره‌ی هیچ‌یک از این تغییرات انجام دهیم بنابراین نکته‌ی اصلی که احتمالا می‌خواهید بدانید این است که همه‌ی این‌ها چه معنایی برای پُست‌هایی که وقتی log on می‌‌کنید مشاهده خواهید کرد دارد.

خوب، شما احتمالا متوجه برخی از این تغییرات شده‌اید زیرا این الگوریتم از قبل پیاده‌سازی شده و حالا فرآیند این که چه کسی چه چیزی را ببیند طی می‌کند. تفاوت اصلی باید در این باشد که شما حالا پُست‌های بیش‌تری از دوستان و اعضای خانواده و پُست‌های کم‌تری از Pages و برندها می‌بینید. در عین حال امکان دارد متوجه پیشرفت و توسعه‌ی توانایی فیس‌بوک در قضاوت دقیق در مورد دوستانی که می‌خواهید بیش‌تر ازشان بشنوید و ببینید شده باشید-بنابراین شما باید بتوانید بیش‌تر به اعضای خانواده و دوستان‌تان پاسخ دهید و سلفی‌های آن دسته از دوستان‌تان که بیش‌تر به آن‌ها علاقه‌مند هستید ببیند اما در عین حال چیزهای کم‌تری از همکلاسی‌ سال‌های دور بشنوید و درواقع هرگز با او تعامل نکنید. در عین این که شاهد اُفتی قابل توجه در ترافیک چنین صفحاتی هستید ممکن است متوجه افزایش اندکی در پُست‌های تبلیغاتی شده باشید زیرا مدیران رسانه‌ی اجتماعی مجبور هستند برای جلب توجه شما پول پرداخت کنند. این پُست‌ها ممکن است از برندهایی باشند که حقیقتا دوست‌شان دارید یا از سوی کسانی باشند که هرگز چیزی درباره‌شان نشنیده‌اید؛ پُست‌هایی که قبلا توجه کمی به آن‌ها داشته‌اید حالا باید برای این کار پول بپردازند. اگرچه ممکن است متوجه شده باشید که پُست‌های بیش‌تری از برندهای بزرگ‌تر و پُست‌های کم‌تری از برندهای کوچک‌تر مشاهده می‌کنید زیرا طراحان یا برندهای مستقل احتمالا بودجه‌ی کم‌تری برای پرداخت به فیس‌بوک دارند. با پیشرفت زمان، احتمالا این نوع محتوایی که برروی فیس‌بوک مشاهده خواهید کرد نیز تغییر پیدا می‌کند. بسیاری از سایت‌های خبری روش نگارش اخبار را از قبل تغییر داده‌اند تا محتوای آن‌ها بیش‌تر قابل کلیک و قابل به اشتراک‌گذاری شود و این موضوع بدتر هم می‌شود. تا همین اواخر، فیس‌بوک برای محتوای محلی ارجحیت قائل بود (به عنوان مثال مطالب مستقیما بروی فیس‌بوک منتشر می‌شدند و ویدئوها به جای این که لینک‌هایی به سایر سایت‌ها باشند برروی خود فیس‌بوک میزبانی می‌شدند) اما این آخرین تغییر بر هر دوی این‌ها تاثیر می‌گذارد. ممکن است بعضی از آن‌ها دیگر از فیس‌بوک به عنوان پلتفرم میزبانی محلی استفاده نکنند زیرا اگر افراد کم‌تری بتوانند آن را ببینند این کار منطقی نخواهد بود و در عین حال درآمد حاصل از تبلیغات را کاهش می‌دهد و از طرفی باید برای جلب توجه مخاطب پول بیش‌تری خرج کنند.

دورانی جذاب

برخی از برندهای غیر رسانه‌ای نیز مقدار پُست‌های فیس‌بوکی خود را کاهش خواهند داد یا حتی کلا این پُست‌ها را متوقف خواهند کرد. اگرچه هنوز این کار را انجام نداده‌اند زیرا فیس‌بوک هنوز هم یک پلتفرم مهم به شمار می‌رود. هرچند امکان دارد که تغییراتی مثل این نهایتا ارزش فیس‌بوک را برای برندها از بین ببرد. اگر این موضوع رخ دهد، ما شاهد دوران جالبی برای اکوسیستم آن‌لاین خواهیم بود اما برای الان، شما می‌توانید مثل گذشته لینک کنید و به اشتراک بگذارید، به دنبال News Feed باشید، اگرچه روش آن تغییر پیدا کرده باشد. ارتباط فیس‌بوک با کاربران و تبلیغات‌دهنده‌ها یک ارتباط پیچیده است و یک روز، توازن قدرت تغییر خواهد کرد.

وقتی الگوریتم‌ها بد عمل می‌کنند

شما آن جعبه‌ی کوچکی که در سمت راست News Feed قرار دارد و کلمات کلیدی مرتبط با داستان‌های محبوبی که مردم درباره‌ی آن برروی فیس‌بوک صحبت می‌کنند می‌شناسید؟ کاملا امکان دارد که هرگز توجه زیادی به آن نکرده باشید اما این مفهومی مشابه trending topics توئیتر است- و فیس‌بوک تنها الگوریتم‌های News Feed را تغییر نداده است بلکه در عین حال روش کارکرد ویژگی Trending را نیز عوض کرده است. قبلا این داستان‌ها برروی همین جعبه، در جایی که توسط کارکنان انسانی فیس‌بوک انتخاب می‌شد نمایش داده می‌شدند. این سایت شبکه‌ی اجتماعی افرادی را استخدام کرده بود تا لیست کلمات کلیدی که الگورتیم‌های فیس‌بوک تشخیص داده بود و به طور گسترده برروی این سایت مورد استفاده قرار می‌گرفت بررسی می‌کردند و سپس داستان‌های ویژه‌ای را انتخاب می‌نمودند، یک سرفصل خبری و یک خلاصه برای آن می‌نوشتند و اسنیپت News در جعبه‌ی Trending ظاهر می‌گردید. اخیرا، چند سازمان خبری (شامل Gizmodo و The Guardian) چگونگی کارکرد این فرآیند را گزارش داده‌اند و برخی از مشکلات آن را برجسته نموده‌اند. گزارش‌های Gizmodo به پیمان‌کارهایی اشاره می‌کند و مدعی است نوع خاصی از اخبار سیاسی عمدا نادیده گرفته شده‌اند در حالی که منبع The Guardian از یک محیط کاری مسموم یاد کرده که در آن کارمندان از گزارش‌دهی مشکلات برحذر داشته شده‌اند. در پاسخ به همه‌ی این خبرهای بد، فیس‌بوک تیمی از ویرایش‌گران خود را به شکل دوره‌ای تغییر می‌دهد و الگوریتمی ایجاد کرده تا داستان‌ها را تولید کند و به شکل اتوماتیک و بدون دخالت عامل انسانی کلمات عبور را به کاربران نشان دهند. سرنوشت این تصمیم همان‌گونه که انتظار داشتید پیش رفت بدین معنا که در عرض چند روزی که از حذف کارمندان از این فرآیند سپری شد جعبه‌ی Trending داستان‌های نادُرُستی درباره‌ی آدم‌ها نمایش داد و در عین حال محتوای نامناسبی از هزاران نفر از کاربران به نمایش گذاشت. با این حال به نظر می‌‌رسد فیس‌بوک مصمم است استفاده از روش اتوماتیک خود برای انتخاب و نمایش داستان‌ها را ادامه دهد- یکی از سخن‌گویان فیس‌بوک به The Guardian گفته بود که این الگوریتم همیشه چیزهایی درباره‌ی ارجحیت‌بندی توسط ویرایش‌گران انسانی فرا گرفته است. بیایید امیدوار باشیم این الگورتیم یک کارآموز سریع باشد زیرا آن جعبه‌ی trending تقریبا همیشه چیزهای نامربوطی را نمایش می‌دهد. به عنوان یک مجله‌ی چاپی، شما احتمالا از ما هم انتظار دارید همین را بگوئیم اما گاهی اوقات استخدام آدم‌هایی که تا حدودی از مهارت قضاوت برخوردار هستند برای فیلتر کردن و گزارش دادن اخبار ارزشش را دارد.

 

اوه نه، همه از توئیتر عصبانی هستند

در حالی که این مقاله نوشته می‌شد، توئیتر یک تغییر بزرگ در این سرویس را اعلام کرد که باعث عصبانیت و اعتراض خیلی‌ها شد. نه، ابزار بلوکه کردن توهین‌ها منتشر نشده است، و شما هنوز هم می‌توانید توئیت‌های‌تان را ویرایش کنید اما حالا Direct Messages برروی این پلتفرم،بنا به گفته‌ی خود توئیتر: "دینامیک‌تر شده است". این بدان معنا است که توئیتر رسید‌های خواندن و همچنین typing indicators را به DMها افزوده است و حالا می‌توانید به طور همزمان ببینید فردی که با او صحبت می‌کنید در حال تایپ یک پیام است و لینک‌ها را نیز مشاهده کنید و قبل از این که فرد مورد نظر پیامی برای شما ارسال کند می‌توانید آن را ببینید و قبل از این که به جایی که قرار است هدایت شوید می‌توانید برروی آن کلیک کنید. توئیتر تلاش کرده ویژگی جدید پیام‌رسانی مستقیم خود را به چیزی بین Facebook Messenger و WhatsApp تبدیل کند. قابل پیش‌بینی بود که عکس‌العمل بلافصل کاربران توئیتر خشم و خروش است زیرا اساسا همه از رسیدهای خواندن و typing indicators متنفر هستند و کل این موضوع مثل یک upgrade بی مصرف است که کسی آن را درخواست نکرده بود یا علاقه‌ای به آن نداشت. اگر توئیت می‌کنید و نمی‌خواهید این‌ها را ببینید می‌توانید برروی تنظیمات امنیتی خود کلیک کرده و تیک کنار جعبه‌ی Send/Receive Read Receipts را، لااقل برای الان، بردارید.

 

افزودن دیدگاه جدید