دسته بندی: 

کاربردهای کاریابی را جدی گیرید: نیک راولینسون (Nik Rawlinson) به ما نشان می­دهد که چگونه می­توان راهی کوتاه برای یافتن جایگاه شغلی مناسب را پیدا نمود.

            LinkedIn تنها یک شبکه اجتماعی به شمار نمی­رود: آن یک ابزار کاری است که به لطف تلاش­های ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت، شکل گرفت. LinkedIn فراتر از یک رزومه آن­لاین می­باشد، در واقع، آن جایی است که شما می­توانید توانایی­های خود را در گستره دید همگان قرار دهید، با دیگران ارتباط برقرار کرده و از تجربیات یکدیگر بهره گیرید – همه این موارد می­توانند به شما در یافتن یک کار رویایی کمک نمایند.

            این سایت بیش از چهارصد و پنجاه میلیون عضو دارد، که حدود 4/3 میلیون تن از این اعضا در استرالیا هستند. بیش از یکصد کاربر تازه در هر دقیقه به این سایت می­پیوندند – که شاید یکی از آنها کارفرمای آینده شما باشد. بنابراین اگر شما به دنبال یافتن کاری بهتر هستید، زمان آن فرا رسیده که پروفایل خود در LinkedIn را به روز رسانی نمایید.

بهینه سازی پروفایل خود

LinkedIn چیزی شبیه به فیس­بوک نیست: آن یک محیط برای قرار دادن عکس­ها و مطالب تصادفی نیست. بنابراین هنگامی که شما پروفایل خود را روی این محیط شکل می­دهید، ممکن است چنین بپندارید که در حال یافتن فرصت­هایی برای شکار کار­های بهتر هستید. این نخستین اشتباه شما به شمار می­رود. اگرچه ممکن است شما از جایی که در آن هستید احساس خشنودی نمایید اما در نظر داشته باشید که این امکان وجود دارد که هم­اکنون فرصت­های دیگری برای شما هست که می­توانند شما را در جایگاه بالاتری قرار دهند. اگر شما به گونه­ای پویا به دنبال چنین فرصتهایی نیستید، با این وجود کارفرمایان با جستجو در چنین شبکه­ای شما را پیدا خواهند کرد، در واقع این پتانسیل شبکه اجتماعی LinkedIn به شمار می­رود. بنابراین بهتر است پروفایل خود را همواره به روز رسانی نمایید و به بهترین شکل ممکن توانایی­های خود را در پروفایل خود نمایان سازید. فراموش نکنید درباره پروژه­های مشابهی که انجام داده­اید و تجاربی که به دست آورده­اید؛ نیز سخن برانید.

برای آغاز، بررسی کنید که پروفایل شما از دید دیگران چگونه به نظر می­رسد، برای انجام چنین کاری مسیر زیر را دنبال کنید: www.linkedin.com/profile/preview، سپس در صفحه باز شده، هر دو حالت "Public" و "Connections" که در منوبار بالای صفحه قرار دارند را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن همه بخش­ها را پر کرده­اید و کاستی­ای در پروفایل شما وجود نداشته باشد. دقت کنید که مهارت­های خود را به طور کامل وارد کرده باشید (زیرا آنها درست مانند برچسب­هایی عمل می­کنند که هنگام جستجوی دیگر کاربران می­توانند وارد عمل شده و پروفایل شما را برای دیگر کاربران آشکار نمایند.) یا اگر هر فعالیت علمی دیگری نیز داشته­اید را در پروفایل خود یادآور شوید. منظور از فعالیت علمی نوشتن یک کتاب یا ساخت یک فایل رسانه­ای علمی نیست، بلکه نگارش مقاله­های علمی و حتی گزارش­ها نیز می­تواند در این زمینه منظور شوند، زیرا اینگونه مقاله­ها هستند که ژرفای دانش و آگاهی شما را در آن زمینه ویژه نشان می­دهند.

هنگامی که چکیده­ای درباره مهارت­ها و تجارب خود می­نویسید، تلاش کنید نگاه شما مانند موتور جستجوی LinkedIn باشد، و نیز بتواند نظر مدیران اجرایی را به سوی خود جلب نماید. واژه­های کلیدی ویژه را هدف­گیری کنید، و به این بیاندیشید که چگونه می­توانید از راه­های گوناگون عباراتی را به کار گیرید تا به بهترین شکل ممکن بتوانند شما را توصیف نمایند. با ایجاد پیوند با کارفرمایان پیشین خود و بهره­گیری از نشانگرها (Bullet points) تلاش کنید تا مقدار زیادی اطلاعات را به صورت فشرده در دسترس کاربران قرار دهید.

 استیا نادلا کار کنونی خود را از راه LinkedIn به دست نیاورده است، اما وی با توجه به تجاربی که پس از سالها کار با مایکروسافت به دست آورده، می­داند این شبکه اجتماعی دارای چه ارزش­های نهفته­ای می­باشد.

در نهایت، یک URL بهینه بر پایه نام خود بسازید: با این کار می­توانید یک پایان حرفه­ای برای پروفایل خود به ارمغان آورید، و همین موضوع شوند آن می­گردد تا در جستجوهای گوگل و بینگ نام شما دیده شود. برای انجام چنین کاری فرآیند زیر را دنبال نمایید، نخست در مرورگر خود این آدرس را وارد کنید: www.linkedin.com/public-profile/settings، در صفحه­ای که باز می­شود، در بخش "Your public profile URL" که بالای صفحه سمت راست قرار دارد، روی علامت مداد کلیک نمایید. شما می­توانید هر نامی که دوست دارید را پس از "linkedin.com/in/" بنویسید. اگر شما نام ویژه­ای را در نظر گرفته­اید که به وسیله دیگران به کار گرفته شده، بهتر است نام دیگری برگزینید در عین حالی که ویژگی­های یک کاربر حرفه­ای را برای شما پاس دارد.

 اگر شما تا به امروز هنوز یک پروفایل همگانی URL بر پایه نام خود درست نکرده­اید، پیشنهاد می­کنم هر چه زودتر چنین کاری را به انجام رسانید تا هنگام جستجوی نام شما در موتورهای جستجو پروفایل کاری شما در برابر دید کاربران قرار گیرد. 

خبرگی خود را نشان دهید

شما ممکن است هم­اکنون یک بلاگ شخصی داشته باشید، اما برای نشان دادن مهارت­ها و توان­مندی­های خود بهتر است به LinkedIn تکیه کنید تا بلاگ شخصی خود، LinkedIn بهترین راه برای برقراری ارتباط با مدیرانی است که شاید در آینده کارفرمای شما به شمار آیند.

پست­ها و نوشته­ها جدا از به روز رسانی­هایی هستند که در صفحه اصلی LinkedIn آشکار می­گردند، این نوشته­ها این امکان را برای شما فراهم می­سازند تا مطالبی با مفاهیم بیشتر را بیابید. یک ابزار نگارش برای LinkedIn در نظر گرفته شده است، برای دست­یابی به آن فرآیند پیش رو را دنبال کنید: www.linkedin.com/post/new، این ابزار این امکان را برای شما فراهم می­نماید تا کنترل مناسبی روی قالب­بندی و فرمت مطالب خود داشته باشید. شما در این بخش می­توانید علاوه بر مطلب، عکس و فیلم نیز بیافزایید، و از منابع با ارزش بیش از چهارصد سرویس خارجی بهره گیرید. برای به کارگیری این ویژگی، تنها کافی است محتوای مورد نظر خود را در یک مرورگر جستجو نموده و آن را بیابید، لینک محتوای مورد نظر را از آدرس­بار کپی نموده و در بخش گذاشتن پست در LinkedIn بیافزایید. باقی فرآیند به وسیله LinkedIn انجام می­پذیرد. شما می­توانید فهرستی از خدمات مورد پشتیبانی LinkedIn را در embed.ly/providers بیابید.

نوشته­ها و پست­های LinkedIn شما در پروفایل شما آشکار خواهد گردید؛ این پست­ها ممکن است به وسیله الگوریتم LinkedIn برگزیده شوند تا برای سایت Pulse مورد بهره­برداری قرار گیرد – سایت Pulse سایتی است که مطالب مورد توجه کاربران در اینترنت را گردآوری می­کند و در آرشیو مطالب خود جای می­دهد. این یک ویترین فوق­العاده به شمار می­رود: به یاری آن شانس برگزیده شدن شما به بیشترین اندازه خود می­رسد، تلاش کنید همواره مطالبی را در LinkedIn قرار دهید که بیشترین خواننده را داشته باشند. اگر مطلب شما توسط کاربران زیادی رهگیری شده باشد، آن به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر دیده شوید و پروفایل شما در برابر دیدگان بسیاری از کاربران قرار گیرد. تلاش کنید تا پست­ها و نوشته­هایی که در سایت­های دیگر، مانند فیس­بوک و توئیتر قرار می­دهید، را بهتر و بهتر نمایید تا با این کار کاربران را ترغیب کنید تا به از پروفایل شما دیدن نمایند، با این کار شانس شما برای قرار گرفتن مطالب­ و پست­های شما در سایت Pulse بیشتر می­شود.

اگر پروفایل شما در حالت قابل دیدن برای "همه" باشد، (برای اطمینان می­توانید به آدرس: www.linkedin.com/public-profile/settings رفته و در کادر سمت راست صفحه Make my public profile visible to everyone را برگزینید.)، به این صورت نوشته­های شما می­توانند توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند، و دوباره این موضوع می­تواند در بهتر دیده شدن شما و مطالب شما کمک شایان توجهی بنماید.

به گروه­ها بپیوندید... و در این گروه­ها پویا باشید

LinkedIn میزبان هزاران گروه می­باشد، بیشتر این گروه­ها، گروه­های همگانی می­باشند، و یا می­توانید به وسیله اعضای گروه به اینگونه گروه­ها دعوت شوید. شما می­توانید کسی که با تخصص و حرفه شما مرتبط باشد را جستجو نمایید، یا اینکه می­توانید به طور مستقیم به آنها دست یابید، برای این کار در آدرس­بار مرورگر خود این آدرس را بنویسید: www.linkedin.com/groups. اگر شما بخواهید به گروهی بپیوندید که تنها از راه دعوت نمودن کاربران عضو می­پذیرد، اطمینان حاصل کنید که تجاربی که از سر گذرانده­اید را با جزییات کامل در پروفایل خود بنگارید، به گونه­ای که همه اعضا بتوانند به یک نگاه کوتاه نیز آن موارد را ببینند.

هنگامی که شما یک نوشته در LinkedIn قرار می­دهید، شما به آسانی می­توانید آن مطلب را از سایت­های خارجی کپی دریافت و در LinkedIn قرار دهید: برای این کار تنها لازم است URL آن تصویر، ویدئو یا نوشته را در LinkedIn خود کپی نمایید.

هنگامی که توانستید وارد چنین گروهی شوید، فراموش نکنید که نقشی پررنگ در این گروه داشته باشید: با دیگر اعضای گروه رفتاری سازنده داشته باشید، به گونه­ای که دریابند شما می­خواهید به آنها در حل مشکلات کمک نمایید. اگر چنین شیوه­ای را در پیش گیرید، مطمئن باشید نظر اعضا به سوی شما جلب خواهد شد و به زودی سراغ شما خواهند آمد. هنگامی که برخی از این اعضا برای پروژه­های خود نیازمند نیروهای خبره­ای هستند که تخصص مورد نیاز آنها در پروفایل شما درج گردیده باشد، اینجاست که LinkedIn می­تواند برای هر دو سوی این پیوند نقشی سودمند بازی نماید. بسته به صنعتی که شما در آن مشغول به کار هستید، این روزها کارهای زیادی در رابطه با تخصص شما وجود دارد که شما می­توانید از راه دور آنها را انجام دهید، بنابراین به گروه­های محلی بسنده نکنید.

درخواست توصیه نامه

پیش از آنکه از سایت آمازون چیزی خرید کنید، بدون شک شما نگاهی کوتاه به امتیاز و نظر کاربران درباره آن وسیله خواهید داشت. کارفرمایان احتمالی آینده شما نیز بدون شک چنین کاری خواهند کرد، آنها به پیشنهاد LinkedIn درباره شما توجه خواهند نمود – شاید آنها پس از آنکه شما را به کار گرفتند، هنوز به منابع رسمی نیاز دارند تا هیچگونه شکی درباره به کارگیری شما نداشته باشند، اما یک توصیه­نامه خوب می­تواند برای کارفرمایان از هر چیز دیگر بهتر به نظر می­رسد.

توانمندترین توصیه­نامه­ها آنهایی هستند که به وسیله کارفرمایان پیشین شما ارایه گردیده است، بنابراین اگر در این زمینه هیچگونه توصیه­نامه­ای ندارید، بهتر است هم­اکنون در اندیشه فراهم نمودن آن باشید. اما به این کار بسنده نکنید. حتی توصیه­نامه­هایی که از سوی همکاران و یا کارکنانی که زمانی تحت مدیریت شما قرار داشتند نیز می­تواند با ارزش و سودمند باشد، به ویژه اگر شما سرپرست یک تیم بوده باشید.

به توصیه ­نامه بیاندیشید، همانگونه که پیش از خرید جنسی از سایت آمازون به نظر کاربران دقت می­کنید، درباره شما نیز وضعیت به همین گونه است. از اینکه از کارفرمایان یا حتی همکاران پیشین خود درخواست توصیه­نامه کنید، هراسی نداشته باشید، از آنها بخواهید برای توصیف شما در LinkedIn یک یا دو پاراگراف بنویسند، و بهتر است شما نیز برای آنها چنین نمایید.

توجه داشته باشید که توصیه­نامه با تاییدیه مهارت تفاوت دارد، برای تاییدیه مهارت (Endorsement skills) در پایین پروفایل شما یک آیکن قرار داده شده است. LinkedIn خود برای تایید این مهارت­ها از دیگر دوستان شما پرسش می­نماید، و اگر شما برای هر مدت زمانی در سایتی بوده باشید به طور حتم می­دانید که تا چه اندازه آسان است که یک توصیه­نامه را بدون آنکه ذهن خود را درگیر آن کنید، بپذیرید یا رد نمایید. کارفرمایان نیز این موضوع را به خوبی می­دانند، بنابراین زیاد هم روی این توصیه­نامه­ها حساب باز نکنید، و انتظار نداشته باشید که آنها برای شما معجزه نمایند. اگر کسی وقت بگذارد و چیزی در حد و اندازه یک یا دو پاراگراف از توانمندی­های شما بنویسد، به طور قطع این موضوع می­تواند تا اندازه زیادی برای شما سودمند باشد.

اگر شما برای گرفتن توصیه­نامه از دیگران احساس ناخوشایندی دارید، بهتر است نخست چند پست و نوشته برای همکاران و یا کارفرمایان پیشین خود بگذارید و سپس از آنها درخواست نمایید در صورت تمایل توصیه­نامه­ای را برای شما بنویسند.

برای یافتن شغل بسیار پویا باشید

لیست نمودن مشاغل یکی از منابع نخستین درآمد LinkedIn به شمار می­رود، بنابراین شما می­توانید با رفتن به آدرس: www.linkedin.com/jobs لیست این مشاغل را ببینید. حتی شما می­توانید در این بخش تنظیمات لازم را انجام دهید تا هرگاه شغلی متناسب با مهارت­ها و تخصص شما ارایه شد، شما را با یک پیام از این موضوع آگاه سازد.

برای ساختن یک پیام آگاه کننده، نخست در صفحه LinkedIn روی زبانه Jobs کلیک کرده، سپس در کادرهای دوگانه جستجو که بالای صفحه قرار دارد، جایگاه، کلیدواژه یا نام شرکت، و یک منطقه را مشخص نمایید. اگر شما کادر دوم را خالی رها کنید، آنگاه برای شغل مورد نظر شما در سراسر جهان جستجو انجام می­پذیرد.

برای محدودتر کردن نتایج جستجو، شما می­توانید تیک مواردی که کنار اسلایدبار قرار دارد و مورد توجه شما نیست را بردارید. بلوک Job Function را گسترش دهید و تنها تیک مربوط به زیر-گروه­هایی که با تخصص شما مرتبط هستند را قرار دهید؛ هنگامی که لیست مهارت­ها و مشاغلی که مورد نظر شما است تکمیل شد و رضایت خاطر شما را جلب نمود، در بالای ستون روی گزینه "Create job alert" کلیک کنید. شما می­توانید به روز ­رسانی­ها را به صورت روزانه یا هفتگی دریافت نمایید (از دیدگاه من دریافت هفتگی به روز رسانی­ها بهتر است، زیرا بیشتر کارفرمایان دست­کم تا یک ماه آگهی مربوط به شغل را در LinkedIn باز می­گذارند)، و در پایان روی "Create Alert" کلیک کنید و زبانه Save را بزنید.

اگر شما قصد مسافرت دارید، بهتر است پیش از حرکت کاربرد LinkedIn را روی گوشی هوشمند خود بارگذاری نمایید. این کاربرد هم برای سیستم عامل اندروید و هم iOS موجود بوده و به کارگیری آن رایگان است. یک گزینه دیگر نیز وجود دارد که البته رایگان نیست و تمایلات شرکت­های نیازمند نیروهای متخصص را در اختیار شما قرار می­دهند و این که چگونه شما با دیگر درخواست کنندگان مورد مقایسه قرار می­گیرید، اگرچه باید برای دریافت این اطلاعات به طور ماهانه 99/46 دلار بپردازید، که به نظر کمی گران است.

این کاربرد این امکان را برای شما فراهم می­کند که به طور مستقیم برای پیدا کردن یک کار مناسب اقدام کنید، اما این کاربرد فاقد توان پیوست کردن رزومه یا هر گونه نامه­ای است. ایده خوبی به نظر می­رسد که از این کاربرد برای پیدا کردن پست­های خالی که مورد علاقه شما است بهره گیرید و سپس به سراغ کامپیوتر خود رفته و از انجا برای به دست آوردن این پست اقدام نمایید.

جایگاه کنونی خود را حفظ نمایید

هنگامی که شما برای یک کار تازه اقدام می­کنید، LinkedIn این امکان را به شما می­دهد تا یک برچسب با عنوان "open to new opportunities" به پروفایل خود بیافزایید، تا به اینگونه نشان دهید که شما به دنبال یک کار تازه هستید و انتظار تماس از سوی کارفرمایان را دارید. LinkedIn به اندازه کافی هوشمند هست تا این برچسب را از دیدگان شرکتی که هم­اکنون برای آنها کار می­کنید، پنهان سازد، حتی این برچسب از دید شرکت­هایی که با شرکت شما در ارتباط هستند نیز پنهان می­ماند. اما، هوشیار باشید: LinkedIn نمی­تواند تضمین دهد این برچسب از دید همه کسانی که با شرکت شما در ارتباط هستند، پنهان می­ماند، بنابراین هنگام به کارگیری این برچسب، جانب احتیاط را از دست ندهید.

برای آنکه در LinkedIn خود را جویای کار نشان دهید، در مرورگر خود وارد سایت www.linkedin.com شوید و پس از آن مکانی که تمایل دارید در آنجا کار نمایید، و نیز حوزه تخصصی خود، و همچنین صنعت مربوطه را مشخص کنید، حتی بهتر است درباره شرکتی که می­خواهید در آن کار پیدا نمایید را مشخص کنید، برخی از کاربران به دنبال شرکت­های کوچک هستند و برخی دیگر به دنبال شرکت­های بزرگ و بین­المللی می­گردند.

تماس غیرحضوری داشته باشید...هوشیار باشید

LinkedIn بر پایه تماس­ها و اعتماد کار می­کند. اگر شما به راستی کسی را نمی­شناسید، که ممکن است نام آن کس در فهرست دوستان شما قرار دارد، ولی آنها می­توانند شما را به شرکت مورد نظر شما معرفی نمایند، بهتر است چنین کاری را انجام ندهید. زیرا آنها دقیقا از نیازمندی­های شما آگاه نیستند و شاید حتی ندانند که باید شما را به چه کسی معرفی کنند. اینجا است که شما باید از InMail بهره گیرید، که این امکان را برای شما فراهم می­کند تا با دیگر کاربران به طور مستقیم ارتباط برقرار نمایید، حتی کسی که شما در لیست دوستان وی قرار ندارید.

اما در این میان یک مشکل وجود دارد. InMail دارای حساب کاربری رایگان نیست، و برای فرستادن ای­میل به وسیله آن باید آن را شارژ مالی نمایید، و در این مرحله به نظر هزینه کردن برای فرستادن یک ای­میل کمی منطقی به نظر نمی­رسد. شما تنها سه ای­میل در ماه به وسیله InMail می­توانید بفرستید. اگر InMail را به Business Plus ارتقا دهید، شما خواهید توانست در ماه پانزده ای­میل به کاربران دیگر بفرستید.

چون پیام­های InMail گران هستند، بسیار مهم است که آنها را هدر ندهید و از آنها برای مقاصد سودمند بهره گیرید. LinkedIn تماس­های معمول شما را زیر نظر دارد، اما آن به نخستین تماس­های شما علاقه­مند است، و تماس­های کوتاه و مناسب و مربوط را نگاه می­دارد.  InMail را به عنوان یک سرویس خبررسان به کار نگیرید تا تاریخچه زندگی خود و یا علایق زندگی خود را برای دیگران بازگو نمایید.

اگر شما یک حساب کاربری پولی در اختیار دارید، اکنون شما می­توانید یک Open Profile تنظیم کنید، که به دیگر اعضای LinkedIn این اجازه را می­دهد تا به InMail شما ای­میل­های رایگان بفرستند، حتی اگر خود آنها دارای حساب کاربری پولی نباشند. این کار ممکن است ذهنیت مثبتی از شما در نظر کارفرمایان شکل دهد، تا هنگامی که آنها برای جایگاه­های خالی در شرکت­های خود به دنبال نیروی خبره هستند، به شما به عنوان یک نیروی کارآمد بیاندیشند.

همانگونه که InMail به شما این امکان را می­دهد تا به طور مستقیم با کسانی که در لیست دوستان شما قرار ندارند، تماس برقرار کنید و برای آنها پیام بفرستید، همانگونه نیز ارتقا بخشیدن InMail احتمال قرار گرفتن فرم درخواست شما در بالای لیست درخواست کننده­ها را برپایه اندازه مهارت و تجربیات شما، افزایش می­دهد. اگر احتمال برگزیده شما برای جایگاه مورد نظر شما بسیار اندک باشد، این سیستم می­تواند با شما در این زمینه گفتگو نماید و شما را از فرستادن درخواست کار باز دارد.

یکبار شما برای مصاحبه دعوت شده­اید...

LinkedIn برای انجام ایجاد ارتباط بین کارفرما و نیروی متخصص از دو راه بهره می­گیرد. گاهی این کارفرمایان هستند که شما را پیدا می­کنند و برای شما دعوت­نامه برای همکاری می­فرستند، شما می­توانید درباره کارفرمایان آینده جستجو کنید و درباره شرایط کاری و محیطی آنها اطلاعات به دست آورید. بیشتر شرکت­ها دارای صفحه اختصاصی در LinkedIn هستند، که می­تواند پل ارتباطی بین شما و پروفایل کارکنان آن شرکت برقرار نماید. در این صفحه اختصاصی شما به احتمال زیاد با اطلاعاتی در زمینه محصولات، اهداف، اندازه، نوع فعالیت و ... این شرکت روبرو خواهید شد، و با کلیک کردن روی نوشته­های کارکنان آن شرکت شما می­توانید کمی بیشتر درباره ساختار و روحیات کارکنان آن شرکت دریابید.

در بیشتر موارد شما می­توانید بیشتر این اطلاعات را به طور مستقیم از خود فهرست کارهای پیشنهادی یا وب­سایت شرکت مورد نظر، به دست آورید. همانگونه این که این صفحات می­توانند اطلاعات بسیار سودمندی در دسترس شما قرار دهند، همانگونه نیز شما می­توانید دریابید به جز شما چه کسان دیگری از طریق LinkedIn برای کار مورد نظر شما درخواست نموده­اند، هر گونه ارتباطی که شما داشته باشید در آنجا به کار می­آید، و پروفایل کسان دیگری که با این صفحه به گونه­ای در ارتباط هستند برای شما نشان داده خواهد شد. به نظر می­رسد شما به یک گنجینه گرانبها از اطلاعات دست یافته­اید، که می­تواند به شما نشان دهد که مصاحبه کنندگان از شما تحت تاثیر چه نوع اطلاعاتی قرار خواهند گرفت و یا چه نوع پرسش­هایی از شما خواهد شد.

            سخن آخر اینکه اگر تا به امروز به شبکه اجتماعی LinkedIn نپیوسته­اید و یا اگر فعالیت چندانی در این شبکه ندارید، هم­اکنون دست به کار شوید. این شبکه می­تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

یک توصیف کامل شغلی نه تنها به شما کمک می­کند تا دریابید به دنبال چه کارفرمایانی باشید – بلکه می­تواند به شما اطلاعات سودمندی درباره شرکتهایی دهد که قصد مصاحبه با آنها را دارید.                  

 

افزودن دیدگاه جدید