50 میان‌بٌر برتر

دسته بندی: 

هر کاری که برروی PC خود انجام می‌دهید تسریع کنید. Jonathan Parkyn نشان می‌دهد چگونه برنامه‌های خود را سفارشی‌سازی کرده و تعداد کلیک‌ها را کاهش دهید

 

میان‌بٌرهای ویندوز

 1. یک پوشه‌ی سفارشی منوی Start برای میان‌بٌرها ایجاد کنید. چه چیزی ساده‌تر و راحت‌تر از یک میان‌بٌر دسک‌تاپ است؟ یک میان‌بٌر به همه‌ی میان‌بٌرهای محبوب‌تان، خصوصا اگر آن‌ها مستقیما از طریق منوی Start در دسترس باشند. برای انجام این کار، یک پوشه در c:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs ایجاد کنید و اسم My Shortcuts یا چیزی شبیه آن را برایش انتخاب کنید. سپس، میان‌بٌرهای ابزار و فایل‌های محبوب خود را به این پوشه بکشید. این پوشه حالا در سمت چپ بخش برنامه‌های منوی Start ظاهر می‌شود- برای آشکار شدن تمامی میان‌بٌرهای سفارشی خود برروی آن کلیک کنید. اگر پوشه‌ی AppData شما پنهان است، File Explorer را باز کنید، برروی View،‌Options و سپس برگه‌ی View کلیک کنید و گزینه‌ی Show hidden files, folders and drives را انتخاب کرده و سپس برروی OK کلیک نمائید.
 2. در Windows 10 Creators Update،‌ مشکلات را سریعا حل کنید. Windows 10 Creators Update‪(CU)‬، تمامی ابزار عیب‌یابی Windows 10 را در اپلیکیشن Settings گروه‌بندی کرده و گرد هم می‌آورد. این خیلی خوب است اما شما می‌توانید با پین کردن یک میان‌بٌر به کل گروه منوی Start ، دسترسی به این ابزار را حتی از این هم سریع‌تر کنید. برروی Start, Settings, Updtae & security کلیک کنید و سپس برروی Troubleshoot کلیک راست کرده و Pin to Start را انتخاب کنید.
 3. جست‌و‌جوها را دقیق‌تر و صحیح‌تر کنید. به طور پیش‌فرض، وقتی جست‌و‌جویی انجام می‌دهید Windows Search، محتوای آرشیوهای فشرده (مثل فایل‌های Zip) را نادیده می‌گیرد. برای این که مجبور نباشید خودتان فایل‌های آرشیو شده را جست‌و‌جو کنید تا چیزهای مورد نیازتان را پیدا کنید، File Explorer را باز کنید، برروی View, Options و سپس برگه‌ی Search کلیک کنید. گزینه‌ی Include compressed files و Always search file names and contents را تیک بزنید و برروی OK کلیک نمائید.
 4. با استفاده از ابزار جست‌و‌جوی ویندوز، آیتم‌ها را سریع‌تر پیدا کنید. برای صرفه‌جویی در وقت خود و بررسی نتایج متعدد جست‌و‌جوها، برای پیدا کردن سریع‌تر فایل‌ها از  Search Tools در File Explorer استفاده نمائید. اگر حدودا می‌دانید فایل کجا است- به عنوان مثال در پوشه‌ی Documents- به آن‌جا بروید، سپس در جعبه‌ی Search در قسمت بالا و سمت راست کلیک کرده و یک واژه را تایپ  کنید. Search Tools در نوار ابزار ظاهر می‌شود (اگر ظاهر نشد برروی برگه‌ی Search در سمت چپ کلیک کنید). برروی Kind, Size, Date modified یا Other properties کلیک کرده و برای محدودتر کردن حوزه‌ی جست‌و‌جو، criteria را انتخاب کنید و سپس Enter را فشار دهید.
 5. معیارهای جست‌وجو را برای استفاده‌ی مجدد ذخیره کنید. آیا بارها و بارها به دنبال یک نوع فایل مشابه می‌گردید؟ شما می‌توانید یک میان‌بٌر به جست‌و‌جوهای سفارشی خودتان ایجاد کنید تا در آینده بتوانید فایل‌های مشابه را سریع‌تر پیدا کنید. گام‌های ذکر شده در توصیه‌ی قبل را طی کنید، سپس برروی Save search در بخش Search Tools Options کلیک کنید. اسمی برای جست‌و‌جوی سفارشی خود انتخاب و سپس برروی Save کلیک کنید. برای این که آن را در آینده حتی از این هم سریع‌تر کنید، یک میان‌بٌر Quick access به جست‌و‌جوهای ذخیره شده‌ی خود ایجاد کنید. به C:\Users\your username folder بروید، برروی Searches کلیک راست کرده و Pin to Quick access را انتخاب نمائید.
 6. برروی یک Windows 10 PC دیگر، کارتان را از جایی که ترک کرده بودید ادامه دهید. CU یک ویژگی سودمند که در زمان صرفه‌جویی می‌کند و Pick up where I left off نام دارد معرفی کرد که به دارندگان چند PC ویندوز 10 اجازه می‌دهد وظائف‌شان را- نظیر مرور یک وب‌سایت در Edge- برروی یک کامپیوتر دیگر ادامه دهند. این ویژگی در حال حاضر پنهان است. برای آشکار کردن آن، برروی جعبه‌ی Search نوار ابزار کلیک کنید، سپس برروی آیکون settings (چرخ‌دنده) کلیک کرده و English‪(United States)‬ را به عنوان زبان Cortana انتخاب کنید (UK English هنوز از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند). حالا دوباره در جعبه‌ی Search کلیک کنید، برروی Notebook و سپس گزینه‌ی Pick up where I left off کلیک نموده و آن را روشن کنید. شما باید برروی همه‌ی PCهای خود این کار را انجام دهید. برای ادامه‌ی کار برروی یک PC دیگر، برروی حباب speech در Action Center کلیک کنید.
 7. میان‌بٌر سفارشی Send to خودتان را ایجاد کنید. شما می‌توانید هر تعداد میان‌بٌر را به منوی کلیک راست Send to اضافه کنید. به عنوان مثال اگر همیشه عکس‌ها را به پوشه‌ی Pictures خود انتقال می‌دهید یک میان‌بٌر به آن پوشه ایجاد کنید (کلیک راست کنید، سپس برروی Create shortcut کلیک نمائید). سپس File Explorer را باز کنید، shell:sendto را در نوار آدرس تایپ نموده و Enter را فشار دهید. میان‌بٌر خود را به این‌جا بیندازید. از حالا به بعد شما می‌توانید برروی هر فایلی کلیک راست کرده و Send را انتخاب کنید تا سریعا به پوشه‌ی Pictures، یا هر مقصد دیگری که اضافه کرده باشید فرستاده شود.
 8. هر پنجره‌ی باز را بدون این که مجبور باشید ابتدا برروی آن کلیک کنید پیمایش نمائید. Windows 10 از یک ویژگی بسیار مناسب برخوردار است که به شما اجازه می‌دهد هر پنجره‌ی باز را پیمایش کنید، حتی اگر active یا فعال نباشد- به عبارت دیگر، مجبور نیستید قبل از پیمایش یک پنجره برروی آن کلیک کنید. اگر به عنوان مثال به طور همزمان برروی یک صفحه‌ی وب و یک سند کار می‌کنید این می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی زیادی به عمل آورد. برای فعال کردن آن برروی Settings, Devices, Mouse کلیک کنید. سپس گزینه‌ی Scroll inactive windows when I hover over them را فعال نمائید.
 9. یک پنجره‌ی جدید از هر برنامه‌ی باز را اجرا کنید. اگر برروی آیکون نوار وظیفه‌ی یک برنامه‌ که از قبل در حال اجرا است کلیک کنید، ویندوز به آن برنامه سوئیچ می‌کند. اما اگر کلید Shift را نگه دارید و برروی آیکون نوار وظیفه کلیک کنید ویندوز یک پنجره‌ی کاملا جدید از آن برنامه باز می‌کند. این عالی است و روشی سریع برای باز کردن یک پنجره‌ی تازه‌ی مرورگر، سند word یا ستون File Explorer به شمار می‌رود.
 10. پوشه‌ی Downloads را به طور اتوماتیک پاک‌سازی کنید. پاک‌سازی فایل‌های ناخواسته از پوشه‌ی Downloads قبلا یک کار دشوار بود اما Windows به زودی این کار را به شکل اتوماتیک انجام خواهد داد. Windows 10 Creators Update که در پائیز عرضه می‌شود (سپتامبر) یک ویژگی جدید و عالی با خود می‌آورد که به شما اجازه می‌دهد به ویندوز بگوئید هر نوع فایل بلا استفاده در پوشه‌ی Downloads شما را به شکل اتوماتیک حذف نماید. کافی است برروی Settings,System,Storage,Change how we free space کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Delete files in the Downloads folder that haven’t changed in 30 days را تیک بزنید.

گوگل را سریع‌تر کنید

 1. Quick access را در Google Drive فعال نمائید. Quick Access، میان‌بٌرهایی به فایل‌های پٌراستفاده یا فایل‌های اخیر برروی صفحه‌ی خانگی Drive شما فراهم می‌کند. این ویژگی صرفه‌جویی‌کننده در زمان که قبلا فقط برروی اندروید ‎/ iOS در دسترس قرار داشت حالا برروی نسخه‌ی وب Drive نیز قابل استفاده است. برروی آیکون چرخدنده، Settings,General کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Make relevant files readily available when you need them را تیک بزنید و صفحه را رفرش کنید.
 2. سریعا جست‌و‌جو کنید. یک روش سریع جدید برای جست‌و‌جوی تمامی محتوای شخصی گوگل، شامل مکالمه‌های Gmail و تصاویر Google Photos وجود دارد. گوگل یک ابزار جدید جست‌و‌جوی Personal در کنار جست‌و‌جوهایAll, Images, Maps, Videos, News کلاسیک معرفی کرده است. برای پیدا کردن آن، مطمئن شوید با حساب Google خود sign in کرده‌اید، سپس یک واژه را جست‌و‌جو کرده و برروی More و سپس Personal کلیک کنید.
 3. عکس‌های خود را سریعا به اشتراک بگذارید.  اگر عکس‌های خود را در Google Photos ذخیره می‌کنید ممکن است از قبل از ابزار به اشتراک‌گذاری آن برای فراهم نمودن امکان دسترسی دوستان و اعضای خانواده به آلبوم‌های خاصی استفاده کرده ‌باشید. اما ابزار جدید Share your library به شما اجازه می‌دهد کل کتاب‌خانه (یا بخش‌های انتخابی آن) را با افراد دیگر (مثل همسر یا شریک خود) به شکل مستمر به اشتراک بگذارید. لاگ‌این کنید، برروی منوی همبرگری و سپس ، Share your library برای شروع، کلیک کنید.
 4. برگه‌های تکراری را به سرعت در Chrome باز کنید. مواقعی هست که شما می‌خواهید سایر بخش‌های یک وب‌سایت را در حالی که صفحه‌ای که مشغول بازدید از آن هستید باز نگه دارید، کشف و بررسی کنید. شما می‌توانید یک برگه‌ی جدید باز کرده و سپس به همان سایت بروید و یا می‌توانید برروی برگه‌ای روی آن هستید کلیک راست کرده و Duplicate را انتخاب کنید. انجام این کار، یک کپی تازه از همان صفحه‌ی وب را در یک برگه‌ی جدید باز می‌کند.
 5. ای‌میل‌های Gmail خود را سریع‌تر پردازش کنید. سر و کله زدن با ای‌میل‌ها می‌تواند کار دشواری باشد اما ابزار Auto-Advance Gmail Labs با فراهم نمودن امکان کنترل چیزی که وقتی یک ای‌میل را پاک، mute یا آرشیو می‌کنید رخ می‌دهد می‌تواند این کار را سریع‌تر نماید. برای نصب آن، برروی آیکون چرخدنده، Settings و سپس Labs کلیک کنید. Auto-advance را فعال نموده و سپس برروی Save Changes کلیک کنید. سپس، برروی General کلیک نمائید تا یک گزینه‌ی Auto-advance جدید مشاهده کنید. شما می‌توانید Gmail را برروی Go to the next(newer) conversation، Go to the previous(older) conversation یا Go back to the threadlist‪(your main inbox)‬ ست کنید.
 6. ستون پیش‌نمایش پنهان Gmail را فعال کنید. آیا از کلیک برروی Back to inbox، زمانی که بعد از خواندن یک ای‌میل می‌خواهید به جعبه‌ی دریافت خود برگردید خسته شده‌اید؟ ستون پیش‌نمایش پنهان Gmail با فراهم نمودن امکان خواندن پیام‌ها، بدون ترک جعبه‌ی دریافت می‌تواند این فرآیند را تسریع نماید. همان‌گونه که در توصیه‌ی قبلی اشاره شد Labs را باز کنید، Preview pane را فعال کنید و برروی Save Changes کلیک کنید.

میان‌بٌرهای مجموعه‌ی آفیس

 1. عملکرد جدید AutoSave در Excel را فعال کنید. چنان‌چه از Office 365 استفاده می‌کنید یک ویژگی جدید در Excel و PowerPoint وجود دارد که AutoSave نام دارد و به طور اتوماتیک، تغییراتی که برروی کار خود اعمال می‌کنید ذخیره می‌نماید. کافی است اسلایدر AutoSave را در سمت چپ بالا فعال کنید. این ویژگی نه تنها نیاز به کلیک دائم برروی Save را از بین می‌برد بلکه در عین حال به شکلی موثر ریسک از بین رفتن کارهای شما بعد از آخرین Save را در اثر crash کردن برنامه حذف می‌کند. ابتدا شما به آخرین نسخه‌ی Office 365 نیاز دارید. (در Excel برروی File,Account,Update Options,Update Now کلیک کنید)، علاوه بر این نیاز به کار برروی یک صفحه‌گسترده که برروی OneDrive ذخیره شده باشد دارید.
 2. میان‌بٌرهایی به ابزار و تنظیمات محبوب و مورد علاقه‌تان ایجاد کنید. ممکن است از قبل از Quick Access Toolbar  (مجموعه‌ای انتخابی از آیکون‌ها در گوشه‌ی سمت چپ بالای هر برنامه‌ی آفیس، شامل Word و Excel)  در Microsoft Office استفاده کرده باشید. به طور پیش‌فرض، این فقط شامل گزینه‌هایی برای Save,Undo و Redo می‌شود اما شما می‌توانید یک میان‌بٌر برای هر عملکرد پٌراستفاده را با کلیک راست برروی آن در Ribbon و انتخاب Add to Quick Access Toolbar اضافه کنید. شما می‌توانید با کلیک برروی پیکان کوچک رو به پائین کنار آیکون‌های Quick Access فعلی خود و انتخاب More Commands عملکردهایی اضافه کنید که به شما اجازه نمی‌دهند کلیک راست کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، Commands Not in the Ribbon را از منوی پائین‌افتادنی Choose commands from انتخاب نموده و سپس برروی عملکرد انتخابی خود کلیک کرده و برروی Add و به دنبال آن برروی OK کلیک کنید.
 3. از ابزار Get Office به نحو احسن استفاده کنید. تا این اواخر، اپلیکیشن Get Office  فقط یک آگهی برای Office 365 به شمار می‌رفت. اما از زمان Creators Update به این طرف، برای کاربرانی که از قبل مشترک Office 35 بودند، این درواقع به گزینه‌ای مفید بدل شد. با فرض این که با همان حساب Office 365 به Windows 10 وارد شده باشید، برای دسترسی به میان‌بٌرهایی به تمامی اسناد، صفحه‌گسترده‌ها و خیلی چیزهای اخیرا باز شده در یک مکان واحد، می‌توانید اپلیکیشن Get Office را باز کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از این اپلیکیشن برای مدیریت سریع آبونمان Office 365 خود، چک کردن تاریخ انقاض آن، نصب ابزار جدید و خیلی چیزهای دیگر، بدون نیاز به آن‌لاین شدن و لاگ‌این به حساب خود استفاده کنید.
 4. در LibreOffice Writer به صفحه‌ی دیگر بپرید. آخرین نسخه‌ی LibreOffice(5.3)‎، یک ویژگی جدید در Writer دارد که به شما اجازه می‌دهد بین صفحات اسناد طولانی‌تر خیلی سریع‌تر پیمایش کنید. برروی Edit, Go to Page کلیک کنید یا CTRL+G را فشار دهید تا جعبه‌ی Go to Page باز شود. شماره‌ی صفحه‌ای که می‌خواهید به آن دسترسی یابید تایپ کرده و سپس برروی  OK کلیک کنید.
 5. با استفاده از کلیدهای نشان‌گر، سریع‌تر در Calc پیمایش کنید. آخرین نسخه‌ی LibreOffice Calc به شما اجازه می‌دهد با استفاده از کلیدهای (پیکان‌دار) نشان‌گر بسیار سریع‌تر در صفحه‌گسترده‌ها پیمایش نمائید. قبلا، کلیدهای نشان‌گر فقط یک سلول را در هر زمان پیمایش می‌کردند اما شما می‌توانید با روشن و خاموش کردن Scroll Lock برروی صفحه کلید خود، بین این تنظیم و پیمایش بخش‌های طولانی‌تر سوئیچ کنید.
 6. بخش‌های خاصی از اسناد Writer را های‌لایت کنید. متمرکز کردن توجه خواننده به بخش‌های خاصی در اسناد LibreOffice Writer با افزوده شدن یک جعبه‌ی ابزار Arrows جدید بسیار ساده‌تر شده است. جعبه ابزار Arrows که قبلا فقط در Draw و Impress در دسترس قرار داشت می‌تواند با کلیک برروی View, Toolbars و سپس Arrows فعال شود. برروی یک استیل arrow کلیک کنید و سپس برای اضافه کردن arrow به سند خود کلیک کرده و بکشید.

پاک‌سازی PC

 1. در System Ninja، فایل‌های بی‌مصرف (junk) را سریع‌تر مشخص کنید. آخرین نسخه‌ی System Ninja Free(3.1.8, www.snipca.com/25324)، یک میان‌بٌر پنهان به یک ویژگی جدید دارد که به شما اجازه می‌دهد نتایج جست‌و‌جو برای فایل‌های خاص را اسکن کنید. برروی Scan For Junk کلیک کنید، سپس Ctrl+F را فشار داده و اسم یک فایل یا پوشه‌ی خاص را تایپ کنید تا ببینید آیا قرار است پاک شود یا نه.
 2. کاری کنید تا CCleaner ابزاری که نیاز دارید نشان دهد. با رفتن مستقیم به ابزاری که در CCleaner(www.snipca.com/25298) مد نظر دارید- Cleaner, Registry, Tools یا Options- با کلیک راست برروی میان‌بٌر آن در نوار ابزار در زمان خود صرفه‌جویی نمائید. برای فعال کردن این گزینه، CCleaner را باز کنید، برروی Options, Advanced کلیک کرده و مطمئن شوید Enable Windows Jump List Tasks تیک خورده باشد. حالا برروی آیکون نوار وظیفه‌ی CCleaner کلیک راست کرده و Pin to taskbar را انتخاب کنید.
 3. هر برنامه‌ای را با یک کلیک راست حذف کنید. برروی دکمه‌ی Menu در Wise Program Uninstaller(www.snipca.com/25299) کلیک کنید، سپس برروی گزینه‌ی Display in Context Menu کلیک نمائید. از حالا به بعد شما می‌توانید برروی فایل اجرایی یک برنامه (.exe) یا میان‌بٌر دسک‌تاپ آن کلیک کنید تا گزینه‌ی Uninstall with Wise Program Uninstaller را مشاهده نمائید.

Media Players

 1. Hotkeys خودتان را در MusicBee ایجاد کنید. MusicBee‪(getmusicbee.com)‬ فقط از میان‌بٌرهای صفحه کلید پشتیبانی نمی‌کند بلکه به شما اجازه می‌دهد میان‌بٌرهای خودتان را نیز انتخاب کنید. برروی دکمه‌ی Menu, Edit Preferences و سپس Hotkeys کلیک کنید. برروی یک اکشن کلیک نمائید، میان‌بٌر جدید خودتان را تایپ کنید، برروی Assign و سپس Apply کلیک کنید.
 2. Kodi را برروی حالت مورد نظر خودتان راه‌اندازی کنید. Kodi ( و اپلیکیشن جدید Kodi Windows Store، www.snipca.com/25300) وقتی آن را اجرا می‌کنید صفحه‌ی خانگی‌اش را نشان می‌دهد. اما اگر اساسا از Kodi برای مشاهده‌ی عکس‌ها، گوش کردن به موسیقی و غیره استفاده می‌کنید می‌توانید این اپلیکیشن را به گونه‌ای ست کنید که مستقیما برروی حالتی که خودتان می‌خواهید راه‌اندازی شود. برروی Settings, Interface Settings, Other, Startup window کلیک کنید و سپس گزینه‌ی مورد نظرتان را انتخاب نمائید.
 3. نوار ابزار VLC را سفارشی کنید. میان‌بٌرهایی به پٌراستفاده‌ترین عملکردهای  VLC(www.snipca.com/25301) اضافه کنید یا نوارهای ابزار را از نو ترتیب‌دهی کنید تا بتوانید با کلیک برروی Tools, Customise Interface سریعا به ابزار مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید تا Toolbars Editor را اجرا نمائید و عملکردها / دکمه‌ها را به روش مورد نظرتان سازمان‌دهی نمائید.

امنیت

 1. تنظیمات Kaspersky را به یک PC دیگر منتقل کنید. اگر Kaspersky Internet Security‪(KIS)‬ را برروی چنیدن PC نصب کرده‌اید یا می‌خواهید آن را برروی PC فعلی خود از نو نصب کنید می‌توانید تنظیمات را برروی یک USB stick ذخیره کنید تا مجبور نباشید هر PC را دوباره از اول ست‌آپ نمائید. برروی Settings, General, Manage Settings‌(در سمت راست پائین)، Export Settings کلیک کنید، سپس USB stick خود را انتخاب نمائید. برای ایمپورت تنظیمات به یک PC دیگر، USB stick را درون آن قرار دهید، برروی Settings, General, Manage Settings و سپس Import settings کلیک کنید.
 2. شهرت یک برنامه را به سرعت چک کنید. در Kaspersky Internet Security شما می‌توانید برروی هر برنامه‌ی دانلود شده یا میان‌بٌر کلیک کرده و برای این که ببینید آیا قابل اطمینان هست یا نه برروی Check reputation in KSN کلیک نمائید. شما باید در هنگام نصب این برنامه گزینه‌ی Kaspersky Security Network‪(KSN)‬ را فعال نمائید. اگر این کار را نکرده‌اید می‌توانید با کلیک برروی Settings, Additional, Additional protection و سپس management tools و Enable، آن را فعال نمائید.
 3. در مورد امنیت یک برنامه یک توصیه سریع دریافت کنید. KIS شامل یک میان‌بٌر کلیک راست دیگر است که می‌تواند جزئیات و اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی یک برنامه- مثل ریسک‌های احتمالی- قبل از نصب آن برای شما فراهم نماید. برروی فایل اجرایی برنامه کلیک راست کنید سپس Kaspersky Application Advisor را انتخاب نمائید که صفحه‌ای از جزئیات را در مرورگر وب شما باز می‌نماید.
 4. میان‌بٌرهای LastPass را فرا بگیرید یا سفارشی‌‌سازی کنید. شما می‌توانید hotkeys خودتان را در LastPass‪(lastpass.com)‬ ایجاد نمائید که به شما اجازه می‌دهد بسیاری از وظائف را تسریع نمائید. به طور پیش‌فرض، Alt+G به شما اجازه می‌دهد کلمه‌های عبور ایمن ایجاد کنید اما می‌توانید این را تغییر دهید. برروی آیکون اکستنشن LastPass در مرورگر خود کلیک کنید،Preferences را انتخاب نمائید و سپس برروی Hotkeys کلیک کنید.

مرورگرهای وب

 1. درباره‌ی هر وب‌سایتی، در Firefox اطلاعات سریع دریافت کنید. آیا تا به حال خواسته‌اید درباره‌ی سایتی که مشغول بازدید هستید اطلاعاتی کسب کنید؟ روش‌هایی برای چک کردن صاحب یک وب‌سایت، مکان آن و چیزهای دیگر وجود دارد اما این کار اغلب مستلزم رفتن به یک سایت دیگر و جست‌و‌جو برای یافتن اطلاعات است. Flagfox(www.snipca.com/25295) یک افزودنی اخیرا آپ‌دیت شده برای Firefox است که یک آیکون پرچم (flag) را در کنار آدرس وب نشان می‌دهد و کشوری که در آن قرار دارد به شما می‌گوید. یک کلیک راست، میان‌بٌرهایی به داده‌های صاحب آن دامنه، اطلاعات امنیتی McAfee SiteAdvisor و خیلی چیزهای دیگر فراهم می‌نماید.
 2. بوک‌مارک‌های Firefox را با استفاده از کلیدواژه‌ها جست‌و‌جو نمائید. در Firefox، برروی Show your bookmarks’ کلیک کنید، برروی بوک‌مارکی که اغلب استفاده می‌کنید کلیک راست نمائید، سپس Properties را انتخاب کنید. یک کلیدواژه‌ی قابل به خاطر سپردن در جعبه‌ی Keyword تایپ کنید و سپس برروی Save کلیک نمائید. حالا شما می‌توانید آن کلیدواژه را درون نوار آدرس تایپ نموده و برای رفتن به آن بوک‌مارک، Enter را فشار دهید.
 3. برگه‌های Edge را به سرعت مدیریت کنید. Creators Update دامنه‌ای از میان‌بٌرهای مدیریت برگه، مثل توانایی بستن تمامی برگه‌ها، به غیر از برگه‌ای که در حال حاضر به آن‌ نگاه می‌کنید را برای Edge به ارمغان می‌آورد (برروی برگه کلیک راست کنید، سپس Close other tabs را انتخاب نمائید)، باز کردن همان صفحه در یک برگه‌ی دیگر (برروی آن کلیک راست کنید و سپس Duplicate را انتخاب کنید) و یک روش سریع برای ذخیره‌ی برگه‌ها به منظور استفاده در آینده را فراهم می‌کند.
 4. دکمه‌ی پنهان Home در Edge را فعال کنید. بنا به دلایلی که بیان‌شان دشوار است، مایکروسافت دکمه‌ی Home را در Edge غیرفعال کرده است. اما اگر صفحه‌ای خانگی دارید که معمولا و به طور منظم به آن بازمی‌گردید احتمالا می‌خواهید این میان‌بٌر را دوباره بازیابی کنید. برروی Menu, Settings, Advanced Settings و سپس Show the home button کلیک کنید.

دستکاری‌ها و هک‌ها

 1. از طریق منوی Start خود به درایوها و فایل‌ها دسترسی پیدا کنید. با نصب Classic Shell‪(classicshell.net)‬ شما می‌توانید آیتم‌های منوی Start را تغییر دهید تا آن‌ها به جای لینک‌ها به شکل منوهای پائین‌افتادنی کار کنند. به عنوان مثال، آیتم This PC می‌تواند تغییر پیدا کند تا در عوض باز کردن یک پنجره‌ی File Explorer جداگانه، لیستی از درایوها را باز کند. شما می‌توانید پوشه‌ی User files خود را نیز دقیقا به همین شکل تغییر دهید. برروی Start کلیک راست کنید، Settings را انتخاب کنید، سپس برروی Show all settings و سپس برگه‌ی Customize Start Menu کلیک کرده و تغییرات خود را اِعمال کنید و سپس برروی OK کلیک نمائید.
 2. تنظیمات Classic Shell را به یک PC‌ دیگر انتقال دهید. وقتی Classic Shell را پیکره‌بندی کردید تا PC شما دقیقا به همان شکل مورد نظرتان کار کٌنَد، می‌توانید settings خود را به یک کامپیوتر دیگر انتقال دهید تا وقت خود را برای ست‌آپ کامپیوتر دوم تلف نکنید و هَدَر ندهید. برروی Start کلیک راست کنید، Settings را انتخاب نمائید، سپس برروی Backup, Save to XML File کلیک نمائید و آن را برروی USB stick متصل ذخیره نمائید. برروی PC دیگر، Classic Shell را نصب کنید، سپس برروی Backup, Load from XML File کلیک کرده و بک‌آپ روی USB stick خود را انتخاب نمائید.
 3. با یک کلیک، تنظیمات مکانی یک شبکه را تغییر دهید. آخرین نسخه‌ی Winareo Tweaker (www.snipca.com/25297) شامل یک گزینه‌ی بسیار خوب و ساده برای تغییر سریع نوع مکان شبکه‌ی شما از Private به Public است که اگر غالبا لپ‌تاپ خود را به یک Wi-Fi hotspot بیرون از خانه‌تان متصل می‌کنید ایده‌آل خواهد بود. به Context Menu بروید و سپس برروی Network Location Menu کلیک کرده و  گزینه‌ی Add Network Location submenu to Desktop context menu را تیک بزنید. برای تغییر بین شبکه‌های Public و Private، برروی دسک‌تاپ خود کلیک راست کرده و سپس Change Network Location را انتخاب نمائید.
 4. عملکرد autocomplete موجود در File Explorer را فعال کنید. ویژگی Autocomplete، با پیش‌بینی چیزی که تایپ می‌کنید در زمان شما صرفه‌جویی می‌نماید. این ویژگی در نوار آدرس و جعبه‌‌ی فرمان Run و همچنین در جعبه‌های Save و Open درون برنامه‌ها کار می‌کند. در عین سودمندی، به طور پیش‌فرض غیرفعال است. شما می‌توانید آن را در Winaero Tweaker فعال نمائید. برنامه را باز کنید، به File Explorer بروید، برروی Enable Auto Completion کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Enable Auto Completion in File Explorer را تیک بزنید، از PC خود sign out کنید و دوباره sign in نمائید.
 5. یک میان‌بٌر کلیک راست به Snipping Tool اضافه کنید. Snipping Tool در اجرا در ویندوز افتضاح است اما Winaero Tweaker(www.snipca.com/25297) به شما اجازه می‌دهد آن را به منوی کلیک راست خود اضافه کنید تا بتوانید سریعا چیزی را برروی اسکرین کپچر کنید. در Winaero، برروی Context Menu و سپس Snipping Tool Menu برای فعال شدن آن کلیک کنید. در Window 10 Creators Update، یک لینک منوی فرعی به Capture a portion of your screen فراهم می‌کند و بنابراین شما حتی مجبور نیستید Snipping Tool را اجرا کنید.
 6. میان‌بٌر Open command windows here را بازیابی کنید. نسخه‌های اخیر Windows 10 این را از منوی کلیک راست حذف کرده‌اند اما Winaero Tweaker آن را به منوی کلیک راست استاندارد اضافه می‌کند و دسترسی به آن را حتی سریع‌تر می‌نماید. به Context Menu بروید و Add Command Prompt to Context Menu را فعال سازید. شما در عین حال می‌توانید admin prompt را در این‌جا اضافه کنید.

ابزار عکس

 1. ابزار پیش‌فرض خودتان را در Paint.net انتخاب کنید. به طور پیش‌فرض، Paint.net‪(getpaint.net)‬ به همراه Paintbrush به عنوان ابزار فعال اجرا می‌شود اما اگر به طور مداوم از یک ابزار متفاوت- Pencil یا ابزار Rectangle Select- استفاده می‌کنید، می‌توانید با تنظیم آن به عنوان ابزار پیش‌فرض در زمان خود صرفه‌جویی کنید. برروی Settings, Tools کلیک کرده و گزینه‌ی ارجح خود را از منوی Default tool انتخاب کنید. شما می‌توانید سایر ابزار را نیز به عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید.
 2. رنگ‌های خودتان را برروی پالت Paint.net ذخیره کنید. اگر رنگی دارید که به طور مداوم ذخیره می‌کنید، برروی دکمه‌ی + و سپس برروی یک رنگ در پالت که می‌خواهید جایگزین کنید کلیک نمائید. شما مشاهده می‌کنید آن رنگی که انتخاب کردید به پالت اضافه می‌شود.
 3. Windows Photo Viewer را به سرعت دوباره فعال کنید. به طور پیش‌فرض، Windows Photo Viewer در نسخه‌های اخیر ویندوز 10 غیرفعال است. امکان فعال کردن دوباره‌ی آن از طریق تنظیمات ویندوز وجود دارد اما انجام این کار دردسر دارد. Windows Tweaker 4.3(www.snipca.com/25307)، یک میان‌بٌر سریع برای فعال‌سازی مجدد آن فراهم می‌نماید. Tweaker را باز کنید، برروی Additional (در سمت چپ) و سپس Enable Windows Photo Viewer کلیک کنید.

فایل‌ها و پوشه‌ها

 1. PeaZip را در مکان مورد نظر خود اجرا کنید. وقتی PeaZip‪(peazip.org)‬ را باز می‌کنید، به شکل اتوماتیک محتوای هر پوشه‌ای که آخرین بار با استفاده از این برنامه به آن دسترسی پیدا کرده‌اید نمایش می‌دهد. اما شما با واداشتن آن به باز کردن پوشه‌ی مورد نظرتان- به عنوان مثال پوشه‌ای که به طور منظم از آن برای فشرده‌سازی فایل‌ها بهره می‌گیرید- می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی نمائید. در PeaZip، برروی Options, Settings, Advanced, Start from کلیک کنید، سپس Custom، و پوشه‌ی خود را انتخاب نمائید و برروی OK کلیک کنید.
 2. پوشه‌ها را با کد رنگی مشخص کنید تا وضعیت‌شان را نمایش دهید. اگر کار بزرگی مثل آرشیو کردن پوشه‌های خود انجام می‌دهید می‌توانید پوشه‌ها و زیرپوشه‌ها را علامت‌گذاری نمائید تا آن‌هایی که کامل شده‌اند را از آن‌هایی که هنوز برروی لیست to-do قرار دارند جدا کنید. با نصب Folder Marker Free(www.snipca.com/25302)، برروی پوشه‌ی مورد نظر کلیک راست کنید، Mark Folder را انتخاب کنید، سپس برای انتخاب یک رنگ برروی Colors یا یک سطح ارجحیت مثل Planned Work کلیک نمائید.
 3. آخرین پنجره‌ی File Explorer را از نوار ابزار انتخاب کنید. در ویندوز 10، اگر بیش‌تر از یک پنجره‌ی File Explorer باز دارید، و برروی آیکون نوار ابزار آن کلیک کنید، پیش‌نمایش‌های thumbnail همه‌ی نمونه‌های آن را مشاهده می‌کنید. شما سپس باید برای باز کردن چیزی که می‌خواهید، برروی آن کلیک کنید. اما با Ultimate Windows Tweaker 4.3(www.snipca.com/25307) شما می‌توانید مشخص کنید که کلیک برروی آیکون نوار ابزار File Explorer، به سرعت به آخرین پنجره‌ی فعال سوئیچ ‌کند و بازگشتن به پنجره‌ی File Explorerی که استفاده می‌کردید را ساده‌تر می‌سازد. برروی Customization, File Explorer کلیک کنید، Make Taskbar Button Switch To Last Active Window را تیک بزنید و سپس برروی Apple Tweaks کلیک کنید.

عیب‌یابی

 1. برای یافتن خطاهای سیستم فایل، اسکن کنید. اگر PC شما به شکل نامناسب و عجیبی رفتار می‌کند می‌توانید Command Prompt یا PowerShell را اجرا کنید و sfc ‎/scannow را برای اسکن کردن و جایگزین نمودن فایل‌های سیستمی خراب تایپ نمائید. Ultimate Windows Tweaker 4.3 (به توصیه‌ی قبلی مراجعه کنید) یک روش سریع‌تر برای انجام این کار ارائه می‌کند- در اسکرین اجرای آن، برروی لینک این عملکرد کلیک کنید.
 2. چک‌های سلامتی PC را اجرا کنید. بسیاری از ابزار عیب‌یابی سودمندتر ویندوز فقط از طریق فرمان‌های پیچیده‌ی سیستمی در دسترس قرار می‌گیرند. اما یک ابزار جدید به اسم Sys_Minion(www.snipca.com/25308) میان‌بٌرهایی به تعدادی از این ابزار را از طریق یک اینترفیس ساده فراهم می‌نماید. شما می‌توانید دیسک سخت خود را پاک‌سازی کنید، درایورهای تاریخ‌گذشته را پاک کنید، یک چک سلامتی اجرا نموده و کارهای متعدد دیگری به انجام برسانید.

 

 

افزودن دیدگاه جدید