HOMEPOD

دسته بندی: 

زندگی بهتر از طریق تکنولوژی هوشمندتر ظاهر خوبی دارد، صدای خوبی هم دارد و می‌تواند دیوایس‌های هوشمند را کنترل کند- و HomePod کمپانی Apple از تکنولوژی‌های صوتی پیشرفته‌ای برخوردار است

وقتی Apple در ماه ژوئن HomePod را معرفی کرد در عین حال اشاره نمود که این اسپیکر شامل هر دو نرم‌افزار HomeKit برای اتوماسیون خانه‌ی هوشمند و نرم‌افزار AirPlay است که به شکل توکار در دیوایس‌های iOS و Mac جای گرفته و آن‌ها را قادر می‌سازد موسیقی را از طریق Wi-Fi در سرتاسر خانه‌ی شما استریم نمایند. مهم‌تر از این، هم HomeKit و هم AirPlay به عنوان بخشی از iOS11 روزآمد شده‌اند که جلوتر از HomePaod عرضه خواهند شد. این آپ‌دیت‌ها به HomeKit و AirPlay 2 جدید اجازه می‌دهد برای اولین بار با هم کار کنند. جزئیات کامل این‌ها هنوز منتشر نشده اما اگر اسپیکری دارید که با AirPlay 2 کار می‌کند- که می‌تواند از سازنده‌ی دیگری باشد- درنتیجه قادر خواهید شد آن اسپیکر را با استفاده از اپلیکیشن Home برروی iPhone یا iPad کنترل کنید. و به طور همزمان، AirPlay 2 قادر خواهد بود از ویژگی rooms در اپلیکیشن Home برای استریم موسیقی به چندین اسپیکر در اتاق‌های گوناگون استفاده نماید.

استریم صداها

این یک موضوع بزرگ و عمده است. کمپانی‌های متعددی وجود دارند که از قبل سیستم‌های اسپیکر چند اتاقی را تولید می‌کرده‌اند که شامل اسامی مشهوری همچون Sonos, Bose و Libratone می‌شود. مشکلی که در این اسپیکرها وجود دارد این است که همه‌ی آن‌ها به روش متفاوتی کار می‌کنند و از اپلیکیشن‌ها و تکنولوژی‌های شبکه‌سازی متفاوتی برای اتصال به اسپیکرهای منفردی که در سرتاسر خانه‌ی شما قرار دارند بهره می‌گیرند. این بدان معنا است که شما مجبور هستید کل سیستم اسپیکر چند اتاقی خود را فقط از یک سازنده خریداری کنید زیرا محصولات آن‌ها قادر نیستند با اسپیکرهایی که توسط سایر تولید‌کننده‌ها ساخته شده‌اند کار کنند. شما در عین حال به اپلیکیشن‌هایی که هر تولیدکننده‌ی خاص برای سیستم‌های صوتی چند اتاقی‌اش فراهم می‌کند محدود خواهید بود. اغلب این اپلیکیشن‌ها با سرویس‌های استریمینگ مثل Spotify و Tidal کار می‌کنند بنابراین انتخاب سیستم چند اتاقی شما در عین حال به سرویس‌های استریمینگی که می‌خواهید استفاده کنید نیز بستگی دارد.

اما براساس اعلام Apple، این محدودیت با AirPlay 2 تغییر پیدا خواهد کرد. اپلیکیشن آپ‌دیت شده‌ی Home در iOS11 قادر خواهد بود موسیقی را به هر اسپیکری که با AirPlay 2 کار می‌کند استریم نماید. این بدان معنا است که شما حالا می‌توانید سیستم صوتی چند اتاقی off-the-shelf خود را با استفاده از اسپیکرهای متفاوت از سازنده‌های گوناگون و با فرض این که همه‌شان از AirPlay 2 پشتیبانی کنند ایجاد نمائید. بنابراین می‌توانید از Bang & Olufsen Luxurious A9 به عنوان اسپیکر اصلی در اتاق نشیمن، HomePod کمپانی Apple در اتاق خواب برای کنترل نورها و گرمایش و شاید یک Libratone Zipp Mini که می‌تواند به یک اسپیکر سفری نیز بدل شود استفاده کنید. اضافه کردن پشتیبانی AirPlay به یک اسپیکر در عین حال بدین معنا است که دیگر مجبور نیستید به اپلیکیشن‌های اغلب حجیمی که تولیدکننده‌ها فراهم می‌کنند متکی باشید. همان‌گونه که قبلا اشاره کردیم اپلیکیشن‌هایی که به همراه اغلب سیستم‌های اسپیکر چند اتاقی ارائه می‌شوند با سرویس Apple Music کار نمی‌کنند اما اسپیکرهایی که از AirPlay یا AirPlay 2 پشتیبانی می‌کنند شما را قادر می‌سازند موسیقی یا صدا را از تقریبا هر اپلیکیشنی که برروی iPhone, iPad یا Mac دارید استریم کنید- شما دیگر مجبور نیستید به یک اپلیکیشن اختصاصی فراهم شده توسط سازنده‌ی سیستم چند اتاقی که خریداری کرده‌اید متکی باشید.

AirPlay Audio

اسپیکرهایی که از AirPlay پشتیبانی می‌کنند معمولا گران تر از معادل‌های بلوتوثی خود اما در عین حال تطبیق‌پذیر هستند- و کیفیت صدای بهتری هم ارائه می‌کنند- بنابراین ارزشش را دارد که مقداری پول برای خرید حداقل یک اسپیکر AirPlay خوب که بتوانید از آن به عنوان سیستم اصلی در خانه‌تان استفاده کنید هزینه نمائید. تطبیق‌پذیر بودن AirPlay 2 شما را قادر می‌سازد اسپیکرهای دیگری را از سازنده‌های مختلف در آینده اضافه کنید. اسپیکرهای AirPlay 2 بسیار خوبی از قبل در دسترس قرار داشته است که فقط از 249 دلار برای Libratone Zipp Mini و یا 299 دلار برای Zipp سایز کامل شروع می‌شود. مدل‌های حدود 700 دلاری مثل Zeppelin Wireless از Bowers & Wilkins و M5 از Bang & Olufson (که یک طراحی سیلندر شکل بسیار شبیه به HomePod دارد) هم هست. و اگر حس می‌کنید می‌توانید بیش از 2990 دلار بپردازید می‌توانید این پول را برای اسپیکر Devialet Phantom صرف کنید که چیزی متعلق به جهان Star Wars به نظر می‌رسد و 4500 وات خروجی دارد که می‌تواند به اندازه‌ی Death Star خرابی ایجاد کند. سایر اسامی بزرگی که از زمان اعلام HomePod طرح‌هایی برای اسپیکرهای AirPlay جدید اعلام کرده‌اند شامل Bose, Browers & Wilkins و Beats خود کمپانی Apple می‌شوند. علاوه بر این، برخی از اسپیکرهای فعلی که از مشخصات AirPlay اصلی بهره می‌گیرند نیز ممکن است با AirPlay 2 کار کنند- یا شاید برای این که بتوانند با آن کار کنند توسط سازنده‌ها آپ‌دیت شده باشند. هرچند، از آن‌جایی که بعید است چنین چیزی در مورد همه‌ی اسپیکرهای موجود صدق کند، ارزشش را دارد که در زمان خرید تحقیق بیش‌تری انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید هر اسپیکر AirPlay که می‌خرید در آینده سازگار خواهد بود- وقتی AirPlay 2 با iOS 11 از راه برسد ما شما را روزآمد خواهیم کرد. HomePod از Apple واقعا یک محصول برجسته است. نه تنها از کیفیت صدای فوق‌العاده‌ و تکنولوژی کنترل صدایی که با Amazon Echo رقابت می‌کند برخوردار است، در عین حال به نظر می‌رسد می‌تواند بازار سیستم های صوتی چند اتاقی را به روشی که هیچ سازنده‌ی دیگری قادر نیست عوض کند.

5 تا از بهترین‌ها

  1. B&W ZEPPELIN WIRELESS, $700‪(bowers-wilkins.com)‬.‎ اسپیکر Zeppelin از B&W یکی از اولین، و بهترین اسپیکرهای AirPlay بود. متاسفانه، مدل فعلی یعنی Zeppelin Wireless نمی‌تواند برای AirPlay 2 روزآمد شود اگرچه هنوز هم صدای فوق‌العاده‌ای دارد. B&W قصد دارد امسال یک مدل جدید برای AirPlay 2 تولید کند. انتظار داشته باشید برتری آن ادامه پیدا کند.
  2. B&O BEOPLAY M5>$599‪(bioplay.com)‬.‎ اسپیکر M5 که شبیه HomePod است یکی از اسپیکرهای AirPlay است که B&O می‌گوید می‌تواند برای AirPlay 2 روزآمد شود. اگرچه گران است، M5 از طراحی و کیفیت صدای بسیار خوب و همچنین خروجی 130W برخوردار است. در عین حال استریمینگ صوتی از طریق بلوتوث را ارائه می‌کند و از سرویس‌هایی نظیر Spotify پشتیبانی می‌نماید.
  3. APPLE HOMEPOD, $349‪(apple.com)‬.‎ انتظارات زیادی درباره‌ی HomePod وجود دارد؛ باید صدای خوبی داشته باشد، از Siri و HomeKit پشتیبانی نماید، برای رقابت با Google Home و Amazon در جهت کنترل خانه‌ی هوشمند شما به اندازه‌ی کافی هوشمند باشد. این حرکت Apple به سمت بازار اسپیکر چند اتاقی، به واسطه‌ی ویژگی‌های جدید AirPlay 2 است. ما از قبل یکی از این‌ها را می‌خواستیم.
  4. APPLE AIRPORT EXPRESS, $99‪(apple.com)‬.‎ روتر کوچک 802.11n کمپانی Apple به همراه یک پایه‌ی صوتی آنالوگ/ اٌپتیکال ارائه می‌شود که شما را قادر می‌سازد هر اسپیکر باسیمی را به یک اسپیکر بی‌سیم برای AirPlay تبدیل کنید. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که AirPort Express مدتی است آپ‌دیت نشده است و کسی نمی‌داند آیا از AirPlay 2 پشتیبانی خواهد کرد یا نه.
  5. LIBRATONE ZIPP MINI (از 249 دلار)، libratone.com. اسپیکر پرتابل Zipp Mini مناسب‌ترین اسپیکر (از نظر هزینه) AirPlay است که می‌توانید بخرید و Libratone می‌گوید هم این اسپیکر و هم Zipp بزرگ‌تر (299 دلاری) برای کار با AirPlay2 آپ‌دیت خواهند شد. Zipp Mini از گستره‌ی وسیعی از سرویس‌ها شامل Apple Music پشتیبانی می‌کند. باتری توکار آن تا 10 ساعت بین دو شارژ دوام می‌آورد.

 

 

افزودن دیدگاه جدید