بررسی محصولات

ماهنامه بزرگراه رایانه 203
فارغ از اینکه به کدام نسل از گیمرهای PC تعلق دارید، قطعاً می‌دانید در مقایسه با دیگر پلتفرم‌ها (کنسول‌های بازی) همیشه باید مسائل بیشتری را مد نظر قرار دهید. چه در روزهای آغازین تکنولوژی با 486، پنتیوم، 3DFX و OpenGL، و چه در دوران نوین با فناوری‌های جی‌فورس انویدیا، رادئون ATI، کراس‌فایر یا SLI، نصب و اجرای بازی هیچگاه فرایندی ساده و سرراست نبوده است. پیش از اینکه اولین گام را به هر دنیای دیجیتالی جدید بگذارید، باید مطمئن باشید که PC شما از عهده اجرای فعالیت مورد نظر بر می‌آید، و بسته به مسائل و مشکلات فنی،باید زمانی را صرف تنظیمات گرافیکی کنید تا بهترین عملکرد ممکن را در بازی تجربه نمایید.
ماهنامه بزرگراه رایانه 201
چه اتفاقی می‌افتد زمانی که یک تولید کننده پشتیبانی خود را از کالاهای شما بر دارد؟ جدیدترین اسباب بازی ممکن است تمام ویژگی‌ها و المانهای هیجان انگیز آنلاین را داشته باشد اما چه اتفاقی روی می‌دهد اگر سرور این بازیها خاموش یا خراب شود؟ یا اصلا به طور کلی از کار بیافتد؟ آیا نمی‌توان جایگزینی برای آن قرار داد؟ Sarah Dobbs محصولاتی را بررسی می‌کند که توسط آفرینندگانشان رها شده‌اند.
ماهنامه بزرگراه رایانه 191
انتخاب یک منبع تغذیه‌ی مناسب مزایای قابل توجهی در خود دارد یونیت‌های منبع تغذیه (PSU:power supply units) بنا به دلایل بدیهی یکی از قطعات اساسی و اصلی برای هر کامپیوتری به شمار می‌روند. اغلب ما وقتی از PCها استفاده می‌کنیم حتی برای یک لحظه هم به یونیت‌های منبع تغذیه‌ی خود فکر نمی‌کنیم اما وقتی زمان خرید یک منبع تغذیه‌ی جدید فرا می‌رسد متوجه می‌شویم که PSUها به اندازه‌ی هر قطعه‌ی کامپیوتری دیگر پیچیده و گوناگون هستند و سزاوار توجهی مشابه خواهند بود.
ماهنامه بزرگراه رایانه 191
چگونه باید حافظه‌ای که حقیقتا تفاوت ایجاد می‌کند انتخاب نمائید اگر فقط یک چیز باشد که یک کامپیوتر تقریبا همیشه مقدار زیادی از آن مصرف می‌کند، آن چیز RAM است. اضافه نمودن RAM که باعث افزایش سرعت برنامه‌ها، تصاویر بصری نرم‌تر و زمان بوت شدن کم‌تر می‌شود یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش کارآیی کامپیوتر شما، سَوای اضافه نمودن یک پردازنده‌ی جدید است.
ماهنامه بزرگراه رایانه 191
برای خرید دیسک‌های سخت و SSDها به دانستن چه چیزهایی نیاز دارید؟ اگر فقط یک چیز باشد که هرگز در کامپیوترها کافی به نظر نرسد فضای ذخیره‌سازی آن است. رسانه‌‌های کیفیت بالا، دیسک‌های اُپتیکال با ظرفیت زیاد و سریع‌ترین سرعت‌های پهن‌باند تاریخ به معنای این است که تکمیل ظرفیت درایو شما در مقایسه با گذشته بسیار ساده‌تر شده است.
ماهنامه بزرگراه رایانه 191
با یکی از این ارتقاهای ساده، سرعت شبکه‌ی خود را تقویت کنید تقریبا همه‌ی PCهای مدرن به اتصال wi-fi نیاز دارند و اگر خودتان یک سیستم دسک‌تاپ مونتاژ می‌کنید درنتیجه بهترین راهی که می‌توانید از تمامی مزایای آن بهره‌مند شوید استفاده از یک کارت شبکه است.
ماهنامه بزرگراه رایانه 190
تکنولوژی کارت گرافیکی می‌تواند سردرگم‌کننده باشد، پس بیایید آن را روشن کنیم بازار کارت‌های گرافیکی بازاری بزرگ است و همانند حوزه‌ی پردازنده که دو کمپانی عمده بر آن تسلط دارند بسیار شبیه آن است. گرچه خرید یک کارت گرافیکی به واسطه‌ی هم‌پوشانی نسل‌های مختلف تکنولوژی می‌تواند حتی خیلی سردرگم‌کننده‌تر باشد؛ این در حالی است که به قابلیت‌های مشابهی که مدل‌های هم‌نام به شکلی متفاوت ارائه می‌کنند اشاره‌ای نمی‌کنیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بررسی محصولات